Wpis z mikrobloga

Dawno mnie tu u Was nie było, Mirasy!
Właśnie wróciliśmy z Gór Izerskich, po których chodziliśmy w sumie 3 dni z założeniem, że nie korzystamy z jakiejkolwiek ludzkiej infrastruktury w zakresie wyżywienia i noclegi. Czyli całe jedzenie w plecaku i pozyskiwanie wody w terenie.

No ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zabrali składanych krzeseł, hamaków bagażowych, dmuchanej lampy i innych umilaczy.
Całość w moim przypadku wchodzi do Gregory Zulu 65, waga całkowita szpeju to 14,5kg, w tym 2l wody i jedzenie.

#outdoor #turystyka #trekking #hamakboners #hamak #camping #natura #gory #przyroda #mojezdjecie #las hyhy #survival i #bushcraft
Pobierz Afrati - Dawno mnie tu u Was nie było, Mirasy!
Właśnie wróciliśmy z Gór Izerskich, p...
źródło: comment_1667800149VqWCXfh40aSKdVreiW098f.jpg
  • 50
@Afrati: ło baben, ale ja mało wiem jeszcze o szpeju. Jakieś dmuchane lampy, taktyczne, ultralightowe dyspensery srajtaśmy...xD Musze kiedyś zważyć swój plecak po spakowaniu, dla mnie 14kg to raczej marzenie, sam śpiwór syntetyk 3-sezonowy 800g, namiot 1,4kg (ew. hamak+tarp 1,1kg ale to na lato, bo nie mam podpinki), mata poddupna 650g.

2l wody na 3 dni ? Odważnie


@Talarkowy: akurat w Izerach to w wodzie się można taplać co chwilę,
@Lesny_Boruta: Faktycznie, do temperatur w okolicach zera i dłuższego niż jedna nocka siedzenia w górskim lesie warto mieć zapas izolacji w śpiworze i podpince, a to robi wagę. Niemniej podajesz i tak dość niewysoką wagę poszczególnych elementów - zarówno tarp z hamakiem w 1,1kg, jak i mata 650g to są sensowne lekkie sprzęty. Namiot dwupowłokowy 1,4 to też super wynik. Chyba, że masz jedną powłokę.

Maty z dobrą izolacją od biedy
@Tasartico7: Bardzo różnie, na tym wypadzie było nas pięciu, ale to był w zasadzie środek tygodnia po długim weekendzie ;) Takie wypady to zasadniczo od 4 do 8 osób.
Do spania, jeśli się uda, wybieramy rejony Zanocuj W Lesie, dostępne na mapie mBDL w apce i na Czaswlas.pl.
Jak nam koniec marszu wypadnie nie w rejonie z ZWL, to po prostu wybieramy oddalone, dyskretne miejsce i po nocce i śniadaniu nie
@Afrati Hej Mirku, jechałeś moze kolejka Izerska podczas tego wypadu? Planuję skoczyć na jeden dzień w góry Izerskie + przejażdżka tą ciufcia i nie wiem czy na prawdę jest warta poświęcania czasu na nią.
@Afrati: ale mi narobiłeś ochoty na takiego tripa, kilka razy już sobie robiłem wypady z nocką w lesie ale to zawsze dzień marszu, przespać się i do domu, może teraz na długi weekend się w końcu na dłużej wybiorę.

A sranie w lesie to najprzyjemniejsza czynność jaką może wykonać człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FishyGuy: Tak jest, cały czas wszystko przy sobie. We środę zrobiliśmy 21km, w czwartek 24,5 (wtedy też wchodziliśmy na Smrk po Czeskiej stronie), w piątek 12 do samego auta. Czyli sumarycznie niecałe 60km.

Całkiem sporo podejść jak na Izery ;)

Ciekawostka: krzesło waży 490g, co czyni z niego najlżejsze składane krzesełko z oparciem na świecie.
@Afrati brawo mireczku, fajny trip, nie ma nic lepszego jak góry i mocowanie w dziczy.

Dobrze że w następny weekend jadę w Bieszczady bo b strasznie co zazdrościł takiego wypadu ( )