Wpis z mikrobloga

Dawno mnie tu u Was nie było, Mirasy!
Właśnie wróciliśmy z Gór Izerskich, po których chodziliśmy w sumie 3 dni z założeniem, że nie korzystamy z jakiejkolwiek ludzkiej infrastruktury w zakresie wyżywienia i noclegi. Czyli całe jedzenie w plecaku i pozyskiwanie wody w terenie.

No ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zabrali składanych krzeseł, hamaków bagażowych, dmuchanej lampy i innych umilaczy.
Całość w moim przypadku wchodzi do Gregory Zulu 65, waga całkowita szpeju to 14,5kg, w tym 2l wody i jedzenie.

#outdoor #turystyka #trekking #hamakboners #hamak #camping #natura #gory #przyroda #mojezdjecie #las hyhy #survival i #bushcraft
Afrati - Dawno mnie tu u Was nie było, Mirasy!
Właśnie wróciliśmy z Gór Izerskich, p...

źródło: comment_1667800149VqWCXfh40aSKdVreiW098f.jpg

Pobierz
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Afrati: super! Zazdroszczę, że na trzy dni ktoś potrafi spakować, spanie, jedzenie, szpeje itp. Żarcie to chyba zupki chińskie albo polujecie w lesie na zające ;) O krzesłach i udziwnieniach nie wspomnę. Ja na nockę mam 12kg. Macie jakieś filmiki z wyprawy?
@muchabzz: Kiedyś będę musiał napisać wpis o tym zjawisku, które dzieje się tylko na wypoku. Zawsze, gdy wrzucam jakiś wpis o spędzaniu czasu w terenie, to pojawiają się jacyś kolesie (zawsze piszą o sobie w rodzaju męskim), którzy bardzo chcą wyrazić obrzydzenie przed zrobieniem kupy w lesie i zasypaniem jej piaskiem przy pomocy łopatki. Do tego zawsze pojmowanie tych kolesi przekracza to, że można mieć ze sobą eko-papier toaletowy, który po
Afrati - @muchabzz: Kiedyś będę musiał napisać wpis o tym zjawisku, które dzieje się ...

źródło: comment_1667804817jfrm0PuLT5TJig0YirJsrK.jpg

Pobierz
@salvador5000: Filmy raczej zachowujemy w swoim gronie ;) Ale na profil na FB będę wrzucał więcej zdjęć. Link znajdziesz u mnie w profilu jak se klikniesz.

A co do jedzenia - głównie jedzenie liofilizowane - pełen posiłek z ~500kcal to 80-120g saszeteczka. Do tego premiksy owsiankowe, huele, kaszki na mleku, puree z dodatkami, rozmaite półgotowe dania do odgrzania. A z przekąsek same mocno lekkie i energetyczne miksy orzechów, żelki, batony i
ardzo chcą wyrazić obrzydzenie przed zrobieniem kupy w lesie


@Afrati: srasz po krzakach jak jakiś borsuk czy inny bóbr i jeszcze zdziwiony, że cywilizowanych ludzi to obrzydza. Przestań się upokarzać to skończą się heheszki.
@Afrati: ciekawe hobby o którym fajnie z rana poczytać, ale nie - kiedyś nikły procent sie #!$%@? do wszystkiego, teraz mam wrażenie, że sam toksyczny szlam tu został. Nie podoba się, to zamiast przeskrolowac dalej, to muszą poświęcić czas na wysranie się w komentarzach. Na hejto też już wrzucasz swoje wpisy czy jeszcze nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zapster: Krzesła to Helinox Zero. Lampa to Klymit Everglow XL.

Hamak, ponieważ w Polsce drzewa są wszędzie, nie trzeba szukać płaskiego i suchego miejsca, rozłożenie trwa 2-3 minuty z tarpem, ma się widok na wszystko dookoła, no i jest w cholerę wygodniejszy do spania.