Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do motocyklistów, czy na kursie głównie jesteście uczeni wpieprzania się wszędzie jak ostatnie buraki?
Jazda pomiędzy sznurem samochodów na dwupasmówce, no pewnie, przecież to osobny pas ruchu dla was xD. Oczywiście ominięcie tylu samochodów musi skończyć się postojem na przejściu dla pieszych, najlepiej tak w połowie żeby nie móc dostrzec sygnalizacji.
Jak już nadrobicie te cenne sekundy konieczne jest ruszenie 2,3 sekundy po pojawieniu się zielonego.
Spokojnie 3/4 powinny zostać odebrane uprawnienia i dowalenie srogiego mandatu, chociaż i tak nic by z tego nie wyciągnęli.
Już chyba złotówy szorujące po dnie mają więcej Rigczu niż motopi**y.
#motocykle #polskiedrogi #patologiazewsi #jakzyc
  • 23
@Emnesti: Wszystko zależy, jak ktoś jedzie do miasta motocyklem sie wyszaleć to od razu widać, że to nie prawdziwy motocyklista, bo przyjemność jest z odwijania na prostej i krętych dróg za miastem. A co do kultury jazdy to motocykle pchaja sie do przodu kierowcy zamiast trzymać sie prawej jadą po liniach, po prostu nasz naród jeździ bylejak i tyle
@Emnesti: hitem u mnie było wyprzedzanie osobówek przez dwóch debili na autostradowym ślimaku, gdzie jest miejsca tylko na szerokość auta. Wielu motocyklistów to po prostu te same buraki, których mijasz jadacych jak debile w autach, ale na motocyklach mogą #!$%@?ć jeszcze więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Emnesti: Jak puszkarze trzymają się kurczowego tego lewego pasa to trzeba wyprzedzić z prawej. W Polsce nie ma kultury jazdy, jak jest zator to każdy samochód powinien już robić tzw korytarz życia, ale nie, brak odstępów a później jest cyrk jak rzeczywiście jedzie jakiś uprzywilejowany. Co do moto, miałem podobne poglądy póki nie wsiadłem, nawet głupia 125cc polecam pojeździć wtedy zmienia się punkt widzenia.
@Emnesti potwierdza, większość to debile, najlepsze jest stawanie przez autem na światłach i ruszanie po kilku sekundach. Bardzo często jeżdżą w gęstym ruchu, ale nie w korku, pomiędzy pasami, slalomem. Trasy są najlepsze, jedzie to 80kmh expresowką, ślimaki robi 40kmh xD Cale szczęście jeżdżą w kamizelkach odblaskowych, więc przynajmniej widać klauna z daleka.
@Emnesti: No trzeba z głową, jak ze wszystkim.
Rok temu sprzedałem moto, bo się boję puszkarzy robiących akrobacja na drodze.

Mijajc np. Korek na A4 Kraków jechałem +/- 40 więcej niż jechał korek, dla bezpieczeństwa.
Każda krzyżówka, to ewentualna śmierć, także pełna wizja sa motocykliści i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tata-szymona: Taki ścigacz to po tych 3 sekundach często ma już 100km na budziku. W zakrętach zawsze motocykl jedzie wolniej niż auto (zobacz sobie filmiki) a te 40 na ślimaku to chyba jeśli mnie pamięć nie myli najczęstsze ograniczenie w takim miejscu, wiec śmiejesz się ze przestrzegają przepisów?