Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100mph: nosniki energii zmienily sie tylko dla plebsu, dostawcy i inne firmy nie płacą VAT wiec obniżka VAT im nic nie zrobila, jedynie plebs sie posra jak zobaczy benzynke po 10zł XDXDXDXD

@kfpwa: tak, jednak inflacja jest określana na podstawie ceny produktu na półce
  • Odpowiedz
@mickpl: ale co to jest tarcza antyinflacyjna? Tzn na czym ona polega? Bo mi się wydawało, że to przecież jest rozwiązanie polegające na rozdawaniu pieniędzy tj. proinflacyjne? Czy ten rząd rzeczywiście zrobił coś dobrze tym razem?
  • Odpowiedz
@mickpl: naprawdę wierzycie, że ją wycofają w roku wyborczym? Teraz będzie straszenie wycofaniem tarczy, podwyżkami vatu, wzrostem cen, oczywiście winna temu będzie opozycja / UE / Putin (zaznacz dowolne), po czym w ostatniej chwili wejdzie Mati cały na biało i powie, że mimo przeciwności, mimo dużych kosztów i poświęcenia jakie państwo będzie musiało ponieść, rząd wspaniałomyślnie przedłuży tarczę żeby wszystkim nam żyło się lepiej. Róbcie screeny i wspomnicie moje słowa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Atomus: w modelowym podejsciu powinienes sciagac pieniadze z rynku ale jednoczesnie zapewnic pomoc dla najbiedniejszej czesci spoleczenstwa by byla w stanie przezyc w takich warunkach ale u nas podejscie ma charakter populistyczny i sterowane jest słupkami sondazowymi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tmn007: @maryjuszpitagoras: @mickpl: a tarcza antyinflacyjna to nie jest to, że państwowe spółki mniej zarabiały ze względu na obniżony VAT na paliwo energię etc., więc de facto to ograniczyło przemiał pieniądza, więc gdyby to szło w parze z hamowaniem rozdawnictwa, to może spowodowałoby jakiś zastój, ale i ceny by nie rosły?
Wiem, że wpływy z VAT z innych źródeł też zostały ograniczone, ale chyba najbardziej odczuwalne były energia i
  • Odpowiedz