Wpis z mikrobloga

@kuljak: trzeba by poczekać na twarde dane, te 90 proc. może być też w drugą stronę, przynajmniej inni kredyciarze których znam każdy deklarował, że ostro nadpłaca. Też mocno cisnę na nadpłaty ten i następny rok.
@kuljak mi to się wydaje że "tamci" pojechali w końcu na normalne zakupy, popłacili rachunki i złapali oddech przed kolejna grabieza:D
Bo tylko głupi nie wydałby tego na nadplate
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vboss: kasa z wakacji kredytowych w moim przypadku już wrzucona na nadpłatę. Co lepsze wrzucona nie za 4 miesiące tylko 20. Byłem na wakacjach, w styczniu jadę znowu. Zostało 200k rata ok 1700 (dokładnie nie jestem w stanie policzyć bo bank nie wystawił informacji na koncie po przeliczeniu ile tam dokładnie wychodzi)
Można żyć na luzie z taką ratą. Jedyny minus że mam #!$%@? samochód i nie zapowiada się na nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vboss: sądzę że też powinno się podzielić ludzi na tych co się #!$%@? z ratami po uszy i takie wk to dla nich czas na przemyślenia ew sprzedaż mieszkania. I na takich co i tak by wzięli, bo i tak ich stać na kredyt
@vboss ja też się pewnie liczę do statystyki "nie nadpłacił", bo kumuluję środki ¯_(ツ)_/¯ Mam stałe oprocentowanie, na koncie, lokatach i giełdzie czekają środki o wartości 40% pozostałego do spłaty kapitału, i ta kupka dzięki wakacjom rośnie. Oprocentowanie lokat już daje mi w ujęciu rocznym zysk netto wyższy niż oszczędność na racie po nadpłacie kredytu. Nadpłata wleci dopiero jak ten układ się zmieni, lub rata zacznie mi ciążyć.
@posepny1: tak samo jak wiele osób tutaj, środki na nadpłatę za 4 miesiące wakacji kredytowych trzymam jeszcze na oszczędnościowym żeby coś dodatkowo z nich wygenerować (8% rocznie - belka, zawsze coś).

Nie ma sensu nadpłacać w momencie gdy nie są naliczane odsetki, lepiej obracać tymi pieniędzmi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloar: ale przecież sama nazwa mówi, że na wakacje kredytowe to powinieneś sobie zrobić wakacje, najlepiej famie na wypasie. A nie spłacać bank, no coś Ty, jakiś nienormalny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eloar hahaha a mi bank z żubrem jak zrobiłem nadpłatę, zrobił opłatę z dupy. Złożyłem reklamacje, minęły 3 tygodnie od reklamacji dzisiaj pismo, że nie mają danych aby przeanalizować moja reklamacje i aby je dostać potrzebują jeszcze miesiąca czasu. Ponad 1k PLN mi #!$%@? z konta, gdzie mieściłem się w limicie darmowej nadpłaty... Tak więc niepozdrawiam banku z żubrem.
ktoś widział statystyki ile procent kredytobiorców skorzystało z wakacji? Ewentualnie, ile procent korzystających, nadpłaciło kapitał?


@czympyrympym: Z wakacji skorzystało ok. 45% uprawnionych, a danych nadpłacania nie ma i bez sensu w ogóle aby były, każdy to umie liczyć wziął wakacje na okres sierpień-listopad i nadpłaci najpóźniej jak się da przed ratą grudniową. Poza tym brak nadpłaty =/= #!$%@? na konsumpcje, niektórzy po prostu pozwalają swoim pieniądzom zarabiać. A jak ktoś ma
@eloar:

@jan-palony: banki twierdziły we wrześniu, że rzekomo większość klientów korzystających z "wakacji kredytowych" nie nadpłaca. Trudno stwierdzić, czy to nie była część kampanii przeciw rozwiązaniom tego typu.


@eloar: ja tez wzialem wakacje a całość z tym co mam na nadpłatę wrzuciłem na lokatę po czym wszystko na raz nadplace. Kilku znajomych podobnie zrobiło.