Wpis z mikrobloga

Akurat gdy szedłem deptakiem zatrzymał się przy mnie ten samochód; właściciel szybko wyskoczył do piekarni po porannego kruasanta, a ja nie chciałem natarczywie robić zdjęć smartfonem, wolę dyskretnie. Wyszedłem więc szybko na środek jezdni udając, że robię zdjęcie budynkowi. Pierwszy i jak na razie ostatni raz widziałem luxury crossovera suva coupe cabrio i nie chciałem zaprzepaścić szansy wzbogacenia swojego zbioru samochodów, a ten oto przypadek jest niezmiernie rzadki. Zdanie o suvach mam wyrobione, ugruntowane i już raczej niezmienialne, niemniej jednak każde dziwadło mnie cieszy, bo urozmaica coraz bardziej jednorodne ulice.

Evoque pierwszej generacji produkowany był w latach 2011-2018, a kabriolet tylko w 2017 i 2018. Kabriolet oparty był na wersji trzydrzwiowej, tzw. coupe (sic!). Jakoś w połowie okresu produkcyjnego wersję trzydrzwiową wycofano ze sprzedaży i pozostawiono jedynie 5d, jednak kabrio oparto właśnie na 3d. Sztywność jest utrzymywana przez przednią szybę, która w nowoczesnych autach odpowiada w dużej mierze za utrzymanie konstrukcji. W Internecie przeczytałem, że wyprodukowano 90 tys. sztuk, czyli całkiem sporo.

Jeszcze w listopadzie oraz już w marcu można jeździć z otwartym dachem, toteż potencjalnych użytkowników kabrioletów w naszej strefie klimatycznej powinno przybywać. Skoro nadwozia CC w segmencie B zniknęły z rynku, być może w przyszłości będzie więcej crossoverów kabrio?

#rzetelnafura - ciekawe autka

#carspotting #carboners #samochody #motoryzacja #rangerover
DerMirker - Akurat gdy szedłem deptakiem zatrzymał się przy mnie ten samochód; właści...

źródło: comment_1667541608pnzTcVTlnNeNsqsCJj7wVl.jpg

Pobierz
  • 52
@DerMirker:

Skoro nadwozia CC w segmencie B zniknęły z rynku, być może w przyszłości będzie więcej crossoverów kabrio?

Kabriolety znikają, bo w ostatnich czasach zabija się w ludziach potrzebę czerpania przyjemności z jazdy(czy też nie kreuje się takiej potrzeby, zależy jak na to patrzeć), i jarania się autami. Najpopularniejsze samochody obecnie to nijakie pudełka nie dające żadnej przyjemności z jazdy, mające przewieźć z punktu A do punktu B, auta względnie praktyczne