Wpis z mikrobloga

Przekonska dla chłopa - pizzerki z ciasta francuskiego. Łatwe do zrobienia, średnie w smaku. Co potrzeba
Ciasto francuskie
Ser tarty
Salami czy inna szynka albo mielonka
Koncentrat pomidorowy
Sól pieprz czosnek i cebula w proszku oregano bazylia
Dodatki jakie się chce u mnie papryka i chili
#gotujzwykopem #jedzenie #chlopskiezycie
O.....0 - Przekonska dla chłopa - pizzerki z ciasta francuskiego. Łatwe do zrobienia,...

źródło: comment_1667393507lUS1ThaOtBo9fMxqPzsE5o.jpg

Pobierz
  • 28
Pokroić na ok 2-3 cm ślimaczki i ułożyć na dużej blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Moja była za mała i się wszystkie do siebie poprzytulały. Piec w 180 stopniach ok 15-20 minut. Po tym czasie w kuchni powinno pachnieć pizzą. Można przekonski jeść na ciepło i na zimno. Polecam z sosem czostkowym i pozdrawiam chłopów.
O.....0 - Pokroić na ok 2-3 cm ślimaczki i ułożyć na dużej blasze wyłożonej papierem ...

źródło: comment_1667394079nWNzsTCRTdjQh6rlXMe3hs.jpg

Pobierz
A jak nie chcecie się męczyć z zawijaniem i wypadaniem składników, to zostawcie na którymś końcu do którego będziecie zawijać margines tak na około 2-3cm
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Okospok0: zrób w wersji płaskiej jak zwykłą pizzę. Wychodzą dużo smaczniejsze. No i mozarella musi być "sucha", a nie ta co wyciągasz z torebki i wypijasz wodę.
No i nie można przesadzić z składnikami bo ciasto będzie jak dyntka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Okospok0: chłopu ładnie wyszło aż mnie zassało. Na zdrowie dla jego
Chłop jak uzna za stosowne, może wycinać z tego ciasta kwadraty i napchac w nie tuńczyka z serem i groszkiem, zawinąć jak chlop umie w takie piramidki.