Wpis z mikrobloga

xDDD tak było


@Kismeth Ale dlaczego nie? W moim odczuciu poglądy konserwatywne korespondują ze znajomością historii Polski. Historycy są dziś chyba jedna z najbardziej, jeśli nie najbardziej, konserwatywną grupą studentów ‐ co powie chyba każdy na uniwerku.

Powiem więcej (uwaga dowód anegdotyczny) wśród największych młodych wymiataczy historycznych (studentów historii lub nie), których poznałem, tylko jeden miał poglądy lewicowe. Centrystów też niewielu, Reszta to twarda prawica światopoglądowa i to często zaangażowana politycznie (PiS
Na prawdę wierzysz, że TVPropaganda nawet w najmniejszym stopniu nie pomógł przedstawicielowi pisowskiej młodzieżówki w wygraniu teleturnieju dla dalszego grilowania tematu?


@StaraSzopa: Ja sadze, ze nie, bo TVP nie organizuje teleturniejów. TVP zleca to zewnętrznej firmie tak jak to ma miejsce w przypadku 1 z 10
@Halbr: > Powiem więcej (uwaga dowód anegdotyczny) wśród największych młodych wymiataczy historycznych (studentów historii lub nie), których poznałem, tylko jeden miał poglądy lewicowe.

@Halbr: To zabawne, bo ja z kolei mam doświadczenia dokładnie odwrotne - pośród znanych mi wymiataczy historycznych (laureaci i finaliści ogólnopolskiej olimpiady historycznej, magistrzy historii oraz doktoranci i doktorzy) poznałem tylko dwoje konserw. Cała reszta to albo left, albo libleft.

Co tylko pokazuje, ile warte są dowody
@Halbr: Jakby byli dobrzy z historii Polski to nie byliby za PiSem, bo wiedzieliby co było przyczyną upadku I RP (min. zacofanie i zapóźnienie w stosunku do Zachodu oraz prorosyjscy politycy), słabej II RP (stołki tylko dla swoich z sanacji) czy wiedzieliby, że socjalizm nie działa. A skoro są za PiSem to tych rzeczy nie wiedzą albo są za głupi, żeby zauważyć.
Jakby byli dobrzy z historii Polski to nie byliby za PiSem, bo wiedzieliby co było przyczyną upadku I RP (min. zacofanie i zapóźnienie w stosunku do Zachodu oraz prorosyjscy politycy), słabej II RP (stołki tylko dla swoich z sanacji) czy wiedzieliby, że socjalizm nie działa. A skoro są za PiSem to tych rzeczy nie wiedzą albo są za głupi, żeby zauważyć.


@babcia_do_orzechow: ale z twojej wypowiedzi wynika, ze w tym kraju
@Halbr dowod anegdotyczny, to, że historycy są najbardziej konserwatywna grupa studentow nie znaczy, ze sa większością, bo nie są.
@93michu93: W mojej wypowiedzi nie ma nic o głosowaniu na kogokolwiek, ale odpowiem:

Ja nie piszę, że nie ma na kogo. Dorośli ludzie rozważą za i przeciw przed głosowaniem. Niestety nie ma partii idealnych w tym kraju. Z grubsza masz opcję prorosyjską (PiS i Konfederacja) oraz prozachodnią i jeszcze Razemki (bo oni to nie wiem z jakiej bajki są). Po prostu jak bardzo nie lubisz gejów i jesteś w stanie poświęcić