Wpis z mikrobloga

#frontend #it #programowanie #javascript

Elo, pomóżcie proszę. Zacząłem sie uczyć front-endu (HTML i CSS teraz) i zastanawiam sie kiedy wejść w JavaScript żeby nie „marnować” czasu za bardzo na same CSS i HTML. Z tym marnowaniem czasu to chodzi mi o to, ze nie chciałbym teraz robić samego CSSa, kiedy mógłbym już np. robić coś w połączeniu z JavaScriptem i uczyć sie rownolegle. Poprawcie mnie proszę jeśli zle myśle
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uotafak: zrób ze 2 landing page HTML+CSS , na najlepiej scss i tam wciśnij trochę js'a np. niech się klasa navbara zmienia po scrollu itd. i przejdź do nauki stricte js
@IcyHot: No właśnie o to chodzi. Nie chce przeskakiwać etapów, ale zastanawiam się, czy nie niektóre z nich mogą być prowadzone jednocześnie. Tak żeby nie marnować potencjału czasu, który w to wkładam, bo np mógłbym dalej rozwijać CSS, ale z jednoczesnym pisaniem podstaw JS
@uotafak: Wielu ludzi popełnia błąd olewając podstawy. Wszystkie standardy webowe, są standardami otwartymi, więc ich nauka tak naprawdę nigdy nie powinna się kończyć, jeśli myślimy poważnie o takiej ścieżce kariery.
@IcyHot: Pod katem wejścia na ścieżkę zawodową to jednak jest to dla mnie pewna forma wyścigu, bo chce jak najszybciej wejść w komercyjne projekty i robić to zawodowo
@uotafak:

ja to bym sie od razu #!$%@? w reakta i nawet nie tracil czasu na robienie projektow w vanilli, no tylko najpierw JSa trzeba znac, a tak od zera to pewnie miesiac czasu xD