Wpis z mikrobloga

Doczekamy się wkońcu podniesienia stóp procentowych do wartości dwucyfrowej, gdzie 10% procent to powinno być minimum ?
Dlaczego mam tracić przez głupotę osób które uwierzyły, że stać ich na mieszkanie w centrum, a łączny dochód pary często nie przekraczał 6k netto. Brali kredyty na które ich nie stać, na mieszkania na które też ich nie stać, a znają państwo Wibor?
- No zapoznaliśmy się z Wiborem ofert na rynku nieruchomości.
Jednocześnie trzeba było pocisnąć najmującym, że hehe my spłacamy po 1200 zł i za 30 lat będziemy na swoim, a ty oddajesz tyle Januszowi.
To chyba normalne, że trzeba ponieść konsekwencje swoich wyborów, zamarzyło się każdemu zamieszkać na Prestige Estates Green Mointain Plaza to teraz za to zapłaćcie.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #finanse
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Infernal123: Przecież Ci napisałem, że jak Janusz upadnie to gospodarka, która jest oparta na Januszach też. Mnóstwo ludzi traci pracę, bezrobocie 20% i ogólna zapaść. Witamy w 1995 roku, nie wiem czy to pamiętasz, ja pamiętam bardzo dobrze. ;)
  • Odpowiedz
@Infernal123: Są inne sposoby odcinania dopływu kasy. Na przykład rezygnacja z socjalu fundowanego hajsem na kredyt. Dlaczego najpierw nie zabierze się kasy ludziom, którzy na nią nie zapracowali i dostają za darmo, tylko wszyscy wrzeszczą, żeby j---ć kredytobiorców, których jedyną winą jest to, że nie chcieli mieszkać z rodzicami? I to pompując kabzę bankom, które wymyślają sobie wibor z d--y, który nie ma żadnego przełożenia na koszt pieniądza tylko na
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Gospodarka nie upadnie, tylko się oczyści. Na tym polegają kryzysy. Poza tym żyjemy w czasach wielkich korporacji, nie ma mowy o bezrobociu takim jak w 1995r. Pytanie czy wolisz scenariusz upadku zakredytowanego Janusza, czy 50% inflacji. Za 2 lata przekonamy się, którą drogę wybraliśmy :) A, no i wychodzenie z kryzysu inflacyjnego ma boleć. Musi.
  • Odpowiedz
@demimka: Uwierz mi, że kredytobiorca hipoteczny to ostatnia rzecz, na którą ktokolwiek z RPP powinien patrzeć. Oczywiście odcięcie socjalu to pierwsza rzecz, którą powinien zrobić nasz nierząd. Ale tego nie zrobili i pewnie nie zrobią. Poza tym już jest na to za późno, nie powstrzyma to rozbujanej inflacji. Hipoteczni nadal mają opcję przejścia na stałe oprocentowanie. Jeśli teraz tego nie zrobią, to później niech nie płaczą jeśli stopy podejdą pod
  • Odpowiedz
@Infernal123: No ale tylko mówię, że samo podnoszenie stóp bez zmieniania polityki rządu + wibor będący tylko dodatkową marżą dla banku, a nie kosztem pozyskania kasy (czyli tak jak powinno być) to czyste s-----------o. Nie mówię na co powinna bądź nie powinna patrzeć RPP, wiec nie mam w co ci nie wierzyć. Przejście na stałe oprocentowanie jest nie zawsze możliwe + oferty są wyższe niż obecne oprocentowanie. Zajebiscie, że podnoszą
  • Odpowiedz
@demimka: Z większością rzeczy się zgadzam, ale firmy nadal biorą kredyty obrotowe (wzrost r/r). Inflacja producencka w Polsce wynosi 25%, a oprocentowanie kredytu jakieś 12%, więc nie ma co się im dziwić. Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma, a socjal dalej będzie rozdawany, to nie wróżę nam ciekawej przyszłości. Nie chcę nawet wiedzieć co tu się będzie działo w okresie wyborów i zaraz po. Współczuję komukolwiek kto miałby przejąć ten
  • Odpowiedz
a co w tym trudnego? Niski wzrost raty może oznaczać tylko małą kwotę kredytu albo niewielki wzrost wiboru od czasu zaciągnięcia kredo, czyli są tylko dwie opcje no jest jeszcze 3 urojenia kredyciarza.


@Louis_de_Pointe_du_Lac: skoro emocje już opadły zastanowiłeś się już jakie są jeszcze możliwości czy może Ci jednak podpowiedzieć?

kredyt wzięty na 235k. Czyli skoro rata wzrosła o 400 to widać jak urojenia, prawda? (
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac no brawo sorry że przed 30 nie mam wolnych 300 000 ¯_(ツ)_/¯ wystarczyło oszczędzać 60k rocznie od 25 roku życia do 30 i gotowexd

A jakas odpowiedź na moje pytanie? Rata urosła o jakieś 21% skoro czepiasz się kwoty kredytu to może tak ( )
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac czyli nie wierzysz mi że kredyt wzrosnal tylko o jakieś 20%

Fajnie że potrafisz korzystać z internetu ale... No jednak nie.

Np w linku na dole powinieneś policzyć ile kredytu zostało spłacone i ile miesięcy pozostało do spłaty. Czemu porownujesz w ten sposób? To trolling?
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Super argumenty, to ja też wezmę kredyt nadpłacę 90% i będę się na wykopie wykłócał że mi rata wzrosła tylko o 10zł. Trudno znać historie hipoteki każdego kredyciarza w Internecie, dlatego dyskusję prowadzi się na temat standardowych sytuacji, a nie że jakiś kredyciarz na podstawie swojego swojej nietypowej historii spłacania rat, próbuje podważyć ogół kredytów hipotecznych w PL.
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac nadplacilem kilka a nie kilkanaście procent. Tym bardziej nie kilkadziesiąt. Może Ci umknęło ale napisałem że miało to najmniejszy wpływ na wysokość mojej raty ( ͡ ͜ʖ ͡)

Większość hipotek jest spłacana w okol 12 lat a brana na 25. Do tego w pierwszej połowie roku banki informowały że bardzo dużo osób nadplaca kredyt hipoteczny więc no cóż... Nadpłaty ciężko nazwać czymś nietypowym.

Najpierw piszesz że taki wzrost to moje urojenia a jak dam powody dlaczego nie kilkukrotnie
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Przecież ja nawet nie pisałem do Ciebie, dosrałeś się bo jesteś typowym kredyciarzem który myśli że on i jego kredyt to pępek świata i są najważniejsi, walić gospodarkę i całą resztę. Ludzie którzy brali kredyty w 21 gdyby nie wakacje to nawet raty by ledwo spłacali a gdzie dopiero nadpłacanie kredytu.
Wcześniej gdy rata spadała to normalne że każdy myślący człowiek nadpłacał. Cała imba z kredyciarzami jakbyś nie zauważył
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac nie. Zadalem pytanie w stylu czemu mi mało urosło a Ty że albo niedawno brany albo mało albo urojenia więc która opcja? Xddd

Aaaaa ludzie którzy brali kredyty w 2021 czyli mała część kredyciarzy hipotecznych i jeszcze ta ich część co nie przeszła na stałe to typowy kredytobiorca hipoteczny xDD i Ty się czepiasz o historię kredyciarzy w internecie xD zrobiłem ankietę zobacz że większość brała przed 2020.

Na wykopie
  • Odpowiedz
No to niezłą ankietę zrobiłeś, czego się spodziewałeś że w 21 więcej ludzi wzięło kredyt niż przez całą dekadę wcześniej, dlatego musiałeś to sprawdzić ankietą? XD To teraz spytaj się kiedy brali kredyt Ci co organizowali strajki, i dla których wprowadza się jakieś chore przepisy, jak widać jest ich wystarczająco dużo skoro można w całym kraju zmieniać przepisy specjalnie dla nich.
  • Odpowiedz
No to niezłą ankietę zrobiłeś, czego się spodziewałeś że w 21 więcej ludzi wzięło kredyt niż przez całą dekadę wcześnie


@Louis_de_Pointe_du_Lac:

Ja nie, ale Ty tak skoro jedyną możliwością, że rata dużo procentowo nie urosła było to, że albo kredyt wzięty niedawno albo urojenia xD No bo wg. Ciebie innych możliwości nie ma
  • Odpowiedz