Wpis z mikrobloga

mówisz tak, choćbyś wiedział o co chodzi z tą magią ( ͠° °)


@s---k: Kiedys wiedzialem (jak chodzilem do technikum) ale wiedza nieuzywana zanika :P
W robocie mi jest niepotrzeban wiedza "dlaczego pierwiastek z 3" wiec zanikla.

Ale to wiedza na poziomie technikum a nie studiow - wiec jak ktos jest ciekawy to problemu miec nie powinien.
@soadfan: Najłatwiej to wytłumaczyć na wykresach wskazowych. Wyobraż sobie, że napięcie przemienne to wirujący wektor o długości 230 (pomijam teraz kwestię wartości skutecznej i szczytowej). Dla układu trójfazowego masz trzy takie wektory przesunięte względem siebie o 120 stopni. Napięcie międzyfazowe to wektor między końcami wektórów napięć fazowych, jak widać ma on większą długość, po lewej stronie widać, że jego długość to podwójna wysokość trójkąta równobocznego o boku 230, stąd się bierze
MickM - @soadfan: Najłatwiej to wytłumaczyć na wykresach wskazowych. Wyobraż sobie, ż...

źródło: comment_1666294828EkMDCqJb0CLjij64Wg6Ltp.jpg

Pobierz
@soadfan: Witam, google nie boli, następnym razem użyj opcji szukaj:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1283278.html

A tak na poważnie to sam zostałem zapytany o to na egzaminie i ogólnie powiedziałem, że nie wiem i zapewne nigdy mi to nie będzie potrzebne tak jak zaimki w szkole czy inne wołacze i typ chyba się zaskoczył moją odpowiedzią. Ale tłumaczył mi coś o pierwiastku z trzech itp.

po drugie kazda z faz jest przesunieta o 60st bodajrze