Wpis z mikrobloga

#!$%@? co za akcja. Byłem dziś w przychodni i musiałem wejść do gabinetu gdzie było kilka pielęgniarek i jest kilku pacjentów na raz. I chwilę po mnie wchodzi taki synek jakieś 17-18 lat, w czapce z daszkiem. Po chwili ta jedna z pielęgniarek do niego z takim tekstem: "Jesteś w pomieszczeniu, więc zdejmij czapkę, tym bardziej że są tutaj kobiety"
XD
1. Zdejmowanie czapki w pomieszczeniu? U lekarza? XD
W kościele się ściąga czapkę.
2. Dla kobiety to jakaś obraza, że ktoś ma czapkę? Posiadanie cipy daje magiczną moc zdejmowania czapek czy jak? Co za absurdalna sytuacja w ogóle.

#logikarozowychpaskow #bekazpodludzi #sluzbazdrowia
  • 116
Jak dla mnie to jest staropolskie poniżanie ludzi o ortodoksyjnej wierze semickiej którzy ciągle chodzą ubrani w jarmułkę (taka mała czapeczka)

@sg553:

Nie, to staropolskie poniżanie Sikhów, żeby zdejmowali turbany
@HeadH: ja nie wyśmiewam całego savoir-vire'u, bo dużo jest racjonalnych, ułatwiających życie i sprawiających, że żyje się w społeczeństwie przyjemniej - np. przepuszczanie zawsze osoby wychodzącej z jakiegoś pomieszczenia/budynku, czy ustępowanie miejsca siedzącego osobom niedołężnym czy starszym, itp. ale akurat zdejmowanie czapki jest zasadą totalnie z dupy i nie wiem, w jaki niby sposób jej nie zdjęcie ma obrażać osoby w pomieszczeniu (zwłaszcza kobiety)? I czemu kobiet to nie obowiązuje? ¯\_(ツ)_/¯
m dziś w przychodni i musiałem wejść do gabinetu gdzie było kilka pielęgniarek i jest kilku pacjentów na raz. I chwilę po mnie wchodzi taki synek jakieś 17-18 lat, w czapce z daszkiem. Po chwili ta jedna z pielęgniarek do niego z takim tekstem: "Jesteś w pomieszczeniu, więc zdejmij czapkę, tym bardziej że są tutaj kobiety"


XD

1. Zdejmowanie czapki w pomieszczeniu? U lekarza? XD

W kościele się ściąga czapkę.

2. Dla
@purplepulp: Takich 'zimowych" mam kilka. Kolorami je do ubrania dobieram. Mam niebieską, czerwoną, czarną, białą i taką kremową. Starcza aby pasować do większości ubrań.

Tych z daszkiem mam więcej, bo tu też dochodzi materiał z którego są zrobione, jej rodzaj, nie tylko kolor.
I tego już nie powiem bo nie wiem ile mam fizycznie, a ile na papierze powinno być xD.
a za to Ty traktujesz jakiś stek wymyślonych zasad, które w żaden sposób nie usprawniają naszego życia jako coś nader istotnego,


@LuoXiahong: Cóż za przenikliwa dedukcja jak na jeden post. xD I jeżeli uważasz, że "wymyślone zasady" nie usprawniają życia to się grubo mylisz. Ale nie mam zamiaru nikogo tutaj do niczego przekonywać ani uczyć, żyj jak chcesz. Ja tu tylko dla beki. ^^

I czemu kobiet to nie obowiązuje?


@
Skąd w ogóle pomysł że kobiety zasługują na jakiś wyjątkowy szacunek?

@okno2137:

Bo są piękne, bo nas uzupełniają, bo dają smak życiu, bo dają życie
A jeśli są takie, które zachowują się jak patologia to należy je omijać a nie podważać te boomerskie zasady
Ludzie z marginesu tego nie rozumieją, tak ja nie rozumieją, że są jakieś niepisane zasady i fajnie, że są
Nie no #!$%@?, seba w czapce z daszkiem włazi do gabinetu a wykopki go bronią, bo PIELĘGNIARKI ŚMIAŁY ZWRÓCIĆ UWAGĘ. Jakby mi taki łeb wszedł do gabinetu to by stamtąd #!$%@?ł a nie miał zwrócona uwagę. Pomijam oczywiście jakim tłumokiem trzeba być, żeby nosić czapkę z daszkiem w pomieszczeniu, w aucie itp. Jak widzę takiego delikwenta to od razu wiadomo, ze debil
Bo seksizm i kolejne przywileje kobiet!


@HeadH: Zawsze mnie to żenuje gdy ktoś sensownie się pyta czemu coś nie dotyczy kobiet, to oczywiście pan tolerancyjny to wyśmieje, bo przecież można tylko kwestionować rzeczy dotyczące facetów a jak kwestionujesz coś dotyczącego kobiet to z automatu robią z ciebie mizogina. #!$%@? hipokryzja i simpizm, nic więcej xD.
@cyconiusz: Aha, bo przecież liczy się co myśli o mnie jakiś buc, którego więcej w życiu nie zobaczę. Tak samo dla mnie na debila wychodzą ludzie przestrzegający tych zasad gdziekolwiek się da.