Wpis z mikrobloga

Ejj @KromkaMistrz chciałem sprawdzić czy odpisałeś na moje pytanie, które nie było złośliwe, po prostu nie rozumiem dlaczego najemca ma płacić prowizje pośrednikowi, skoro pośrednik działa na zlecenie wynajmującego ¯\_(ツ)_/¯ Rozumiałbym sytuację, gdy szukam mieszkania, idę do biura pośrednictwa nieruchomości. Mówię Panie kromka chce 3 pokoje w tej i tej lokalizacji, cenie itp i on mi szuka mieszkania. Te 25 komentarzy było raczej negatywnych, większość ludzi uważa pośredników nieruchomości za zbędne ogniwo, bo większość wstawia tylko ogłoszenie na olx i heja ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście, Ty możesz być tym profesjonalnym itp i takie osoby psują tylko opinie całemu środowisku.... Ale.. dlaczego usunales wpis xD
#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz
źródło: comment_1665648966WkARgcdDebv1OW1kg43oWK.jpg
  • 80
@michal_0107: biura posrednictwa nieruchomosciami w obecnej formie to smiech na sali. Zero odpowiedzialnosci, zero przygotowania, utajanie niekorzystynych informacji, parcie na sprzedaz za wszelka cene. Unikam jak ognia!!
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tylko nie znam innego rodzaju pośrednictwa które bierze kasę od obu stron xD pośrednictwo pracy też kojarzy strony transakcji, i nikt nie chce od poszukującego pracy kasy za ofertę ( były takie patologie, lecz już o nich nie słyszałem) porównanie z gastro jest dobrym fiołkiem xD
Określenie kogoś robakiem.. słabe po prostu, nie rozumiem po co inwektywy.
@Wilczur3k: ja nigdy nie mialem problemu z wynajeciem, zwyczajnie podaje cene koncowa wynajmu. Ale jak ktos odwala szopki ze mieszkanie 1000 zl ale rachunki 500, czynsz 800 i jeszcze oplata za talon i balon to sie nie dziwie ze musza sie potem bujac z posrednikami.
@michal_0107: To ja napiszę coś od siebie, jako wyjadaczka wynajmowanych mieszkań, tzn. ja jestem najemcą. Nigdy nie korzystałam z pośredników, Sytuacja się zmieniła kiedy po pewnym czasie mieszkania za granicą musiałam wrócić do Polski.
Na znalezienie mieszkania miałam ok miesiąc. Szybko wytypowałam 3. (tak u jakichś pośredników) Do mojego top 1 zadzwoniłam, żeby pogadać i przedstawić sytuację, że ktoś inny przyjdzie zobaczyć mieszkanie itp. Pani była miła, choć ledwo kojarzyła mieszkanie.
tylko nie znam innego rodzaju pośrednictwa które bierze kasę od obu stron xD


@michal_0107: No to mało wiesz o życiu bo to bardzo popularne. Zwłaszcza w przypadku rynku komercyjnego.

pośrednictwo pracy też kojarzy strony transakcji, i nikt nie chce od poszukującego pracy kasy za ofertę


@michal_0107: Jak ktoś szuka pracy to zazwyczaj po to by zarobić. Logiczne, że nie ma pracy więc nie ma kasy. To szczególny przypadek.

porównanie z
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: jakiego rynku komercyjnego, ja pytam o inna branże która tak robi. To, że to popularne u pośredników to wiem xD

Szczególnym przypadek to właśnie pośrednictwo które bierze kasę od obu stron.

W świetle prawa może wziąć kasę od obu stron- jakiego prawa xD ustawy o pośrednikach xD normalnym jest płacić za usługę, lecz wystawienie ogłoszenia na olx i zadanie za to od osoby szukającej mieszkania na wynajem prowizji w wysokości