Wpis z mikrobloga

Ejj @KromkaMistrz chciałem sprawdzić czy odpisałeś na moje pytanie, które nie było złośliwe, po prostu nie rozumiem dlaczego najemca ma płacić prowizje pośrednikowi, skoro pośrednik działa na zlecenie wynajmującego ¯\_(ツ)_/¯ Rozumiałbym sytuację, gdy szukam mieszkania, idę do biura pośrednictwa nieruchomości. Mówię Panie kromka chce 3 pokoje w tej i tej lokalizacji, cenie itp i on mi szuka mieszkania. Te 25 komentarzy było raczej negatywnych, większość ludzi uważa pośredników nieruchomości za zbędne ogniwo, bo większość wstawia tylko ogłoszenie na olx i heja ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście, Ty możesz być tym profesjonalnym itp i takie osoby psują tylko opinie całemu środowisku.... Ale.. dlaczego usunales wpis xD
#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
michal0107 - Ejj @KromkaMistrz chciałem sprawdzić czy odpisałeś na moje pytanie, któr...

źródło: comment_1665648966WkARgcdDebv1OW1kg43oWK.jpg

Pobierz
  • 80
@michal_0107: na grupach związanych z wynajmem pytach o to same te pijawki od kilku lat i żaden złodziej (bo to zwykłe oszustwo i złodziejstwo, nie oszukujmy się) nie potrafił odpowiedzieć. Jedynym usługobiorcą jest właściciel mieszkania. Osoba, która chce wynająć nie ma żadnego interesu w usłudze pośrednika, jeśli to nie pośrednik szuka jej mieszkania, ergo nie ma żadnych podstaw do oczekiwania zapłaty pijawce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal_0107: kupiłem kiedyś mieszkanie gdzie agencja chciała 16k prowizji od kupującego. Było to dla mnie ok, bo cena dalej była spoczko. Minus taki, że te 16k mógł mieć dla siebie starszy pan, który sprzedawał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karoleer: a masz sprawy gdzie pośrednik poniósł konsekwencje działania na szkodę kupującego? Mój kumpel został zrobiony w #!$%@? przez pośrednika i właściciela mieszkania przez co stracił sporo kasy, czasu i inną lepszą nieruchomość. O ile właściciel musi zapłacić karę za zerwanie umowy, są jakieś konsekwencje pośredników za takie akcje? W koncu powien dbać o interes obu stron, a dbał tylko o jedną?