Wpis z mikrobloga

Ejj @KromkaMistrz chciałem sprawdzić czy odpisałeś na moje pytanie, które nie było złośliwe, po prostu nie rozumiem dlaczego najemca ma płacić prowizje pośrednikowi, skoro pośrednik działa na zlecenie wynajmującego ¯\_(ツ)_/¯ Rozumiałbym sytuację, gdy szukam mieszkania, idę do biura pośrednictwa nieruchomości. Mówię Panie kromka chce 3 pokoje w tej i tej lokalizacji, cenie itp i on mi szuka mieszkania. Te 25 komentarzy było raczej negatywnych, większość ludzi uważa pośredników nieruchomości za zbędne ogniwo, bo większość wstawia tylko ogłoszenie na olx i heja ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście, Ty możesz być tym profesjonalnym itp i takie osoby psują tylko opinie całemu środowisku.... Ale.. dlaczego usunales wpis xD
#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
michal0107 - Ejj @KromkaMistrz chciałem sprawdzić czy odpisałeś na moje pytanie, któr...

źródło: comment_1665648966WkARgcdDebv1OW1kg43oWK.jpg

Pobierz
  • 80
@michal_0107: Nie, nie ma takiej braży XD W ogóle branie czegoś do sprzedaży i zatajanie, że od chętnych będziesz chciał jeszcze ekstra to jest świństwo, tak myślę. Nie wiem czemu tutaj to jest standard, chyba dlatego, że celem pośrednika jest wszystkich jak najbardziej oskubać.

Kiedyś ten zawód miał sens, jak nie było Internetu, obecnie to jest to głównie pakowanie się pomiędzy wódkę a zagryzkę.
@michal_0107: o ile sprzedawanie mieszkania na #!$%@? dolnym może mieć sen dając je pośrednikowi, bo chłop będzie za ciebie ganiał jak ktoś będzie chciał je obejrzeć i potem będzie jednak zostawił je w #!$%@? i tak w koło ileś razy. O tyle wynajem taki tak, że jprdl. Ogłoszenie wystawione o 18. Dzwonisz, a tam automatyczna sekretarka mówi. Że biuro czynne od 9 do 17. A na ogłoszeniu,.że wystawia go osoba prywatna
@gorylwemgle: Przecież to jest jeszcze działanie na szkodę twojego zleceniodawcy, bo traci potencjalnych wynajmujących. bo gro ludzi (każdy zdrowo myślący) odrzuca taką ofertę z miejsca i ja wiem, że rynek teraz jest chory i żeruje się na ludziach przyciśniętych do ściany więc sporo osób i tak zapłaci mimo, iż uważa, że to głupie, ale tym bardziej po co wtedy pośrednik, jeżeli mieszkania wynajmują się na pniu?
@gorylwemgle: jak nie było takiego ssania na wynajem to wyglądało to tak. Zamieszczałes ogłoszenie na olx, jeden z pierwszych tel to od pośrednika, czy może wstawić do swojej bazy, że ma potencjalnego klienta itp, mówisz ok, bo od miesiąca się nie wynajęło może pójdzie szybciej. Nie odświeżasz swojego ogłoszenia na olx, bo to koszt kilkadziesiąt złotych. W tym czasie pośrednicy wrzucają odświeżają te mieszkanie i potencjalny najemca nie trafia już na
@michal_0107: No tak, bo właściciel-prywaciarz przecież nie potrafi zrobić zdjęcia, zawsze mieszka kilkaset kilometrów od wynajmowanego mieszkania, a stworzenie protokołu zdawczo-odbiorczego to już wyższa szkoła jazdy w ogóle.

Bait 9/10, jednak muszę odjąć oczko, bo każdy tak czy siak nienawidzi agentów nieruchomości, więc łatwo napisać dobry bait w tej kategorii.