Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #rpg
Cześć, może ktoś polecić jakiegoś prostego rpg w którego mógłbym zagrać z dziećmi? (6 i 8 lat) Aktualnie mamy planszowego minecrafta (Builders and Biomes) i jest świetny, dzieci całkiem spoko to ogarnęły i są w stanie nawet same grać. Grałem kiedyś kiedyś w talismana, ale cena jest trochę za wysoka jak na początek, jednak coś w klimacie fantasy byłoby spoko.
  • 14
@Matronel: @Adamel: Są jeszcze gry paragrafowe. Można czytać np. do spania. Ze współczesnych kojarzę dwie serie: Rycerze i np. Czarnoksiężnik z Ognistej Góry. Ze starych była seria Wehikuł Czasu wydawnictwa Alfa. Można znaleźć za grosze tylko to bardziej historyczne niż fantasy.
Kroniki Zamku Avel, myślę że idealne do gry z dziećmi i nie tylko. Jako takiej fabuły nie ma, ale w 2023 ma wyjść dodatek wprowadzający scenariusze
Czarnoksiężnik z Ognistej Góry.


@Polanin: Dzięki - otwierasz mi oczy - sam pozapominałem już jak się kiedyś z paragrafówkami walczyło - rysowało mapy - podchodziło kilka razy żeby skończyć. zamówię Czarnoksiężnika - zobaczę jak siądzie do wieczornego czytania.