Wpis z mikrobloga

  • 511
#android #samsung #ios #smartfon #apple

Werdykt po przesiadce Android>IOS>Android

Cześć, po 6 latach użytkowania Iphonow, a wcześniej kilku latach Androida wreszcie przesiadłem się na Galaxy S22.

Podczas tych długich 6 lat dawałem sobie wmawiać marketingowe bajki i zaklęcia serwowane przez Apple. Podczas tych 6 lat nie zdołałem się przyzwyczaić do smutnej rzeczywistości iOS-a. Po takim czasie wciąż czułem się jak w obcym miejscu.

Oto krótkie podsumowanie papki marketingowej oraz stereotypów na temat obu systemów.

- Łatwość obsługi: Ile to razy musiałem oglądać tutoriale i czytać poradniki stworzone tylko i wyłącznie po to, jak włączyć jakąś banalną opcję systemowa...

- Integracja aplikacji: Pomijając fakt, że ich ilość w appstorze jest śmiesznie mała, a najprostsze apki w stylu kalkulator ZAWSZE są płatne, to wyglądają jakby były klejone na siłę, wszędzie wciśnięte #!$%@? elementy iosowego interface, co sprawia że np Tłumacz Google wygląda jak gowno w porównaniu, do andka.

- Eksplorator plikow: Ilość folderów, lokalizacji, ich wyglad w iOS sprawia że chce się rzygac. Praca na folderach to jest męczarnia. Brak przejrzystości i walka z gownem za każdym razem, kiedy chce się coś znaleźć, zapisać, przenieść. Proces potrzebny by wyekspediowac jakikolwiek plik, opcje udostępniania to Uganda.

- Obsrana praca biurowa: załącznie jednorazowo kilku załączników w gmailu to jest zawsze grzebanie w gownie. Multitasking leży i kwiczy, opcja zaznaczania tekstu klawiszem spacji, wybieranie polskich znaków, ciągle przełączanie się języków klawiatury, systemowe aplikacje biurowe, tragedia. Duża część formatów plików, efektów pracy na różnych aplikacjach jest powiązana ściśle z IOS-em więc miedzyplatformowosc nie istnieje w dużej mierze.
Ten cały ekosystem o którym mówi Apple ma sens, kiedy Ty, twoja rodzina, znajomi i wszyscy w pracy sprzedali dusze diabłu i używają wyłącznie sprzętu z japkiem i ich pakietów oprogramowania. Ale tak nie jest. Nawet jeśli Ty wydasz 10 tys na elektronikę, to wszyscy wkoło będą mieli to w dupie

- Design samego menu i okien systemowych zatrzymał się w 2005.

- Zarządzanie zasobami aplikacji, pamięcią jest celowo zaprojektowane tak, żebyście sfrustrowani znikająca przestrzenią inwestowali w nowy telefon co 2 lata, lub wysrywali hajs na cloudy i inne usługi. Ja osobiście podróżuje za granicę dużo więc każdorazowe pobieranie fotek, fimow i plików z chmury wiązałoby się z ogromnymi kosztami internetu.

- Spuszczanie się nad jakością wykonania, designem i materiałami: no szkło i metal jest także w telefonach z Androidem, ale co z tego skoro i tak większość z nas wlozy telefon w case

- akcesoria: XD. Lightning to gowno.

Na razie nic mi nie przychodzi więcej do głowy. Wszyscy w Polsce wychowaliśmy się na Windowsie, więc ios będzie dla większości użytkowników zawsze zagranicą.

Łatwość pracy i przydatność tego śmiesznego systemiku zostawmy zostawmy grupie docelowej czyli studentom nauk humanistycznych i ludziom, dla których marka sprzętu to awans towarzyski i środowiskowy xd Jeśli chcesz od sprzętu coś więcej niż robienie notatek na wykładach to będzie marnie xd.

To tyle
  • 198
@alvaro1989: To jest największy zarzut do lightning. Pamięć wbudowana coraz szybsza. Odczyt mierzony w gigabajtach na sekundę, a prędkość przesyłania po kablu stoi w miejscu na żałośnie niskim poziomie.
Łatwość obsługi: Ile to razy musiałem oglądać tutoriale i czytać poradniki stworzone tylko i wyłącznie po to, jak włączyć jakąś banalną opcję systemowa...


@wwkbt: XD na Macu jeszcze gorzej. Co chwilę mam jakieś akcje z restartowaniem się lapka, bo któraś aktualizacja coś spieprzyła.

Żeby zrobić jakieś podstawowe rzeczy musisz odprawiać rytuał przywołania Szatana zamiast mieć dostęp do jakiegoś okna w którym wybierasz co chcesz zresetować.

(Hitem, było czyszczenie Casha bodaj -
@Ukrofil: jasne. przewija ci tez materialy sponsorowane w trakcie filmikow, pomija intra, #!$%@? o subach itp. w pelni konfigurowalny i co wazniejsze non stop uaktualniany.
@wwkbt: mój pierwszy android to był Samsung s2, studiowałem mechatronike na pwr wtedy i uczyłem się programować. Kupiłem go jak tylko wyszedł. Po studiach Pracowałem w samsungu a później w ms, używałem tylko android i Windows phone do zeszłego roku, jako programista w nowej pracy dostałem służbowego iPhone’a. I swój prywatny tez zmieniłem bo od jakiegoś czasu mam inne rzeczy od Apple. Moje wrażenia:
- bateria w 13 pro Max trzyma
@wwkbt: ja używałem obu i mi w iOS brakowało tylko przycisku przełączania orientacji ekranu jak jest zablokowana, a i tak obrócisz telefon i tego, żeby system nie ubijał tak namiętnie aplikacji w tle (ale część ludzi to doceni, bo przez to im telefon dłużej działa na baterii, a sami by nie doszli czemu im bateria znika).
Obsługa w wielu miejscach mniej wygodna ale interfejs jest łatwiejszy i na pewno bardziej spójny.
@wwkbt: chłop musi sobie potwierdzić że jego zakup androida był na pewno słuszny tą spolaryzowaną opinią, nie bierzcie tego na poważnie. jakby ci się interfejs nie podobał albo jakby nie było twoich opensourcowych apek to byś zmienił po kilku miesiącach a nie po 6 latach
@niebadzogrem: nie rozumiem skad sie biora te historie o 10 letnich iphonach ktore dalej smigaja jak nowki. Moja dziewczyna miala niedawno kilkuletniego iphona 6s i to gowno co chwile sie wylaczalo,bateria kompletna padaka,po wymianie tez szybko sie #!$%@?, po zainstalowaniu kilku apek brakowalo pamieci, rozmazane zdjecia, telefon caly czas sie zacinal. No telefon marzenie.


@szawel789:

iPhone 6S miał premierę w 2015 roku. Do tego aktualizacje do 2021 roku (iOS 15).
@wwkbt: ludzie nie kumają, widząc po komentarzach, że czasem ktoś by chciał dostać telefon w łapę i nie musieć x czasu spędzać nad konfiguracja. Za to chwale to śmieszne xiaomi,bo po pierwszej konfiguracji mało co muszę później zmienić. W motorolach rodziców się już #!$%@?łem, bo miała dużo opcji domyślnie włączonych /wyłączonych, ale totalnie bezsensownie. Jak np. Usuwanie polskich znaków w wiadomościach.

Sam od trzech lat mam służbowego iphona 7 i no