Wpis z mikrobloga

Aaaa #!$%@? gdzie ja trafiłem!! Zaciekła dyskusja na forum audiodebili na temat różnic w brzmieniu WAV i FLAC. Oczywiście większość słyszy różnicę.
Moderacja jaka jest widać na załączonym obrazku.
Najbardziej ogarnięty typ, który przekonywał, że FLAC po rozpakowaniu to ten sam WAV - BAN xDDDD
#audio #audiofile
werterdojercewa - Aaaa #!$%@? gdzie ja trafiłem!! Zaciekła dyskusja na forum audiodeb...

źródło: comment_1665360974zFMRCvfLCOYE6A9G0IOGFl.jpg

Pobierz
  • 21
@werter_do_jercewa:
Sekta gorsza niż Jehowi. Sam lubię dobrze brzmiący sprzęt, ale przyznam się bez bicia, że nigdy nie słyszałem żadnej różnicy pomiędzy słuchawkami za ~200 i za prawie 1000zł, i jestem niemal pewny, że żaden z tych audiofili jej nie widzi. Jakby im przepakować najtańszą chińszczyznę w obudowę jakiegoś audiofilskiego gówna za parę klocków, to pewnie też by nie zauważyli i by się rozpływali nad wyborną jakością dźwięku xD
Zgrywajactwardziela - @werterdo_jercewa: 
Sekta gorsza niż Jehowi. Sam lubię dobrze ...

źródło: comment_166538304108EJgKpGzo5p0yBmekA33I.jpg

Pobierz
czesc, czym przerabiacie wav na flac? niestety slyszę roznice pomiedzy wav i flac, ktory jest taki szczuplejszy w brzmieniu.. stąd pytanie - dzięki!


@SuperBulwa: no to typ mial 2 pliki z rozna glebia i stad czul roznice. Najpewniej tak.

Co za glupia dyskusja nad zeszlorocznym postem.
@Zgrywajac_twardziela miałem w swoim życiu dość sporo słuchawek i jedyne które "sub-obiektywnie" były lepsze i jednocześnie kosztowały poniżej 2 stówek to Philipsy SHP9500.

Z moich doświadczeń tanie Sennheisery, AKG i inne znane marki to uniwersalnie szajs. Dobre jeszcze były Sony MDR V6, ale tanie to one już były.

musisz spróbować, różne są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@khrop:

miałem w swoim życiu dość sporo słuchawek i jedyne które "sub-obiektywnie" były lepsze i jednocześnie kosztowały poniżej 2 stówek to Philipsy SHP9500.

Wiesz, ja nazw to już nie pamiętam, ale też niemało różnych słuchawek miałem, i odsłuchiwałem, były i AKG i Sennheisery, i jakieś audiofilskie których nazw nie pamiętam. Moja obserwacja była taka, że ten poziom 200-300zł(teraz to już 300-400 - patrz niżej) to był taki optymalny, który faktycznie dawał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
"Dobre brzmienie" słuchawek sprowadza się tak na prawdę do odpowiedniej krzywej częstotliwości (frequency response). Już dawno były zrobione na ten temat badania i powstała krzywa, jaką słuchawki powinny mieć żeby zostać uznane za dobrze brzmiące przez większość ludzi. Polecam wygooglować hasła Sean Olive i Harman Curve.

Bez problemu można przy pomocy equalizera sprawić że tanie słuchawki będą brzmiały obiektywnie bardzo dobrze. Można nawet sprawić, że tanie słuchawki będą brzmiały praktycznie identycznie jak