Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boltzman:

rok temu przy 14k netto mieli problem dać mi 120k dlatego mnie to zdziwiło

Jeszcze zależy czy jesteś np. JDG któremu rząd zaraz #!$%@? podwyżkami mediów, czy zwykłym ciemniakiem na uopie, z którego cię nie wywalą dopóki nie odwalasz jakiejś grubej inby ¯\_(ツ)_/¯
@PiotrFr: Niby dlaczego? Znam w cholerę przypadków gdzie ktoś zarabia po 7k (+ partner/ka) i spłaca kredyt +/- 200k to że teraz ciężko dostać nie znaczy że kiedyś tak było
@nieocenzurowany88: Jeżeli nie ma majątku to powinna się starać o upadłość konsumencką i tyle. I średnio mi będzie tych "instytucji" szkoda bo wiedzieli, że ona nie ma szans tego spłacić.


@Arytmetyk ten kredyt w aliorze sugeruje, że spłaca jakaś nieruchomość. Więc pewnie będzie musiała sprzedać i zacząć od zera
@salad_fingers podejrzewam, że na początku jest tak jak piszesz, ale rata chwilówki szybko rośnie i zjada co raz większą część wypłaty, więc trzeba wziąć drugą żeby mieć za co żyć, może ludzie wstydzą się pożyczać od rodziny / znajomych . Ci ludzie po prostu chcą spłacić, w lepszej sytuacji z pewnością są ci co mają wywalone na windykację od początku i jak nie mają na spłatę to po prostu nie płacą :)
@Lordon:

Niby dlaczego? Znam w cholerę przypadków gdzie ktoś zarabia po 7k (+ partner/ka) i spłaca kredyt +/- 200k to że teraz ciężko dostać nie znaczy że kiedyś tak było

To była konsolidacja. Alior to normalny bank w tym towarzystwie. Słabo widzę przyznanie kredyty z ratą 50% dochodów osobie niekontrolowanie zadłużonej gdzie się da. To nie parabank
@zbaszynek:

najczęściej głupi ludzie lub przedsiębiorcy. biorą jeden kredyt żeby spłacić poprzedni

Czyli tak jak państwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@salad_fingers:

bo ja z tego opisu wywnioskowałem, że druga chwilówka spłaca pierwszą, tzn nie powinna już tamta istnieć - więc jakim sposobem osoba ze skrina ma ich trzy tuziny? xD

Bardzo prosto. Za każdym razem trzeba brać większą pożyczkę by spłacić poprzednią. W pewnym momencie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nieocenzurowany88: Jedyna opcja to przestać spłacać to wszystko, jak chcą te firemki. Ugody z nimi to rozłożenie na 2-3 raty a to nie rozwiązuje kryzysu. Spłacać ile da budżet domowy, reszta pójdzie do windykacji a potem do komornika co daje sporo czasu. Komornik sobie będzie brał z konta małe kwoty i jakoś to idzie. Rolowanie pożyczek to kolejne kłopoty.
jakim cudem


@s---k: Na jakimś fejsbuku gdzieś odezwała się do mnie jaką baba - ponad 40 lat. Pisze mi, że szuka sponsora. Dalej, że nie chce się spotykac, tylko szuka takiego, żeby jej kasę przelewał. Ja ciągnę rozmowę, póki co nie daję jej poznać jaki absurd sobie wymyśliła, piszę, że 4000 mógłbym dać. Ona, że dobrze i tyle - to chociaż połowę by spłaciła (!!!).
Pisze mi, że wzięła kredyt na