Wpis z mikrobloga

@nieocenzurowany88: Żerują na ludzkiej desperacji, człowiek zawsze wybierze najtańszą ofertę w banku. Ale jeżeli bank ci odmówi to szukasz kasy gdziekolwiek. Wśród ludzi w spirali długów masz ludzi którzy np. wzięli taką pożyczkę żeby mieć na leczenie. Bardziej wkurza mnie to jak łatwo taki parabank założyć i to że mogą pożyczać kasę ludziom którzy mają tragiczną historię kredytową.
biorą chwilówkę, potem nie mają z czego spłacić więc biorą drugą większą by spłacić tę pierwszą, potem nie mają z czego spłacić drugiej itd


@nieocenzurowany88: Sory, chyba miałem za wysokie stopnie z matmy w podstawówce żeby to zrozumieć, więc może mi ktoś miły wyjaśni jak to działa, bo ja z tego opisu wywnioskowałem, że druga chwilówka spłaca pierwszą, tzn nie powinna już tamta istnieć - więc jakim sposobem osoba ze skrina
najczęściej głupi ludzie lub przedsiębiorcy. biorą jeden kredyt żeby spłacić poprzedni, bo liczą że coś w finansach im ruszy. potem siostra takich ułmków konsoliduje i zarabia na nich krocie.