Wpis z mikrobloga

@SerTrapistow: jako ciekawostkę dodam, że:

W Kiełczowie jest poczta i kod pocztowy 55-093. Wszystkie ościennie wsie typu Śliwice, Kiełczówek, Brzezia Łąka, Piecowice itd mają pocztę 55-093 Kiełczów i wszystkie mją takie same nazwy ulic, m.in. Sportowa, Szkolna, Świerkowa, Lipowa, Kasztanowa, Łąkowa i tak dalej.
Kiedy pracowałem tam jako kurier to dzień w dzień się zdarzały paczki zaadresowane: Karol Wojtyła, Świerkowa 5, 55-093 Kiełczów. I okazywało się że to nie Kiełczów tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klokupk: mam ten problem właśnie na jednej z podwrocławskich wsi. Czasem w sklepach internetowych po wpisaniu kodu pocztowego można tylko wybrać miejscowość z listy. Np. na aliexpress tak jest. Ja wtedy w inne pola próbuję dopisać nazwę miejscowości, za nazwiskiem najczęściej. Wtedy zwykle dociera paczka, tak w 90% przypadków.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SerTrapistow: W Siedlcach jest ulica bajkowa od której odchodzą smocza, czerwonego kapturka, gąski balbinki i jest też kubusia puchatka, 5 km dalej po drugiej stronie miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i jakoś niedawno nazwali jedną ulice Gandalfa
@klokupk: Ja tak mam w doku rodzinnym, że też poczta jest w innej miejscowości, w której jest taka sama ulica. Tylko do tego moja wieś nazywa się tak jak miasto 100km dalej, więc i tam niektóre przesyłki błądziły.