Wpis z mikrobloga

To jest takie prawdziwe, że kisnę z tego codziennie xD

Kwiiii ja tu całe życie pracował, zara po wojsku jak wyszłem w 92roku to tak od ty pory żem w jednym zakladzie tylko. A tero go zamkli i gdzie jo mam pójść teroz pani redaktur.

#heheszki #bekazpodludzi #humorobrazkowy #zawszesmieszy
Pobierz kezioezio - To jest takie prawdziwe, że kisnę z tego codziennie xD

Kwiiii ja tu całe...
źródło: comment_1664957681hxfGZHnzi8AKHNLwNSXMkC.jpg
  • 81
@kezioezio:

Ale np mój chrzestny to jest właśnie taki 50 letni Januszek, co to sie zna na geopolityce, sporcie, fizyce atomowej - człowiek renesansu, ale ciotka musi mu uprać i zrobić żreć, bo by głodny chodzić xD Tak samo z zarejestrowaniem sie u lekarza, pomimo, że nie przez telefon, tylko normalnie w przychodni xD


najlepsze jest to, że takie janusze jeszcze mają czelność coś mówić młodym na temat samodzielności i hehe
Panowie, ale tak z reka na sercu - te osoby sa AZ TAK nieumiejetne, czy po prostu mega leniwe? Pytam, bo nie jestem w stanie kuzwa zrozumiec jak mozna NIE UMIEC [nie chciec, nie lubic rozumiem] wstawic prania, przeciez to jest tak banalnie proste ze szok...

Ciezko mi uwierzyc ze nieuposledzona osoba moze nie umiec obsluzyc pralki po 3 minutach szkolenia


@DryfWiatrowZachodnich: Myślę, że jakby chcieli to by się nauczyli, ale
Myślę, że jakby chcieli to by się nauczyli, ale z powodów kulturowych uważają za uwłaczające wykonywanie domowych obowiązków a za nobilitujące to, że żona wokół nich skacze i im usługuje... I to jest strasznie przykre, że się w takiej kulturze wychowywaliśmy, że dla dorosłego faceta bardziej uwłaczające jest to, że coś musi w domu zrobić niż to, że go przerasta obsługa pralki i że nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować bez opieki
@DryfWiatrowZachodnich: A tak, wina jest jak najbardziej również po stronie kobiet, że umacniają ten patriarchat... Myślę że wiele kobiet czuje na sobie taką presję, że to one powinny zajmować się domem i że to jest ich wina i odpowiedzialność, jeśli ten dom jest zaniedbany, a nie partnera, chociaż to przecież jest i jego dom... Sama się z tym borykam, że jestem bardziej surowo pod tym względem oceniana chociażby przez moją matkę,
często zastanawiam z czego to wynika że ludzie w pewnym wieku mają tak wielki problem z opanowaniem nowych umiejętności.


@miauczar: Poczekaj 30 lat i zrozumiesz to w praktyce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: a ty jakie masz umiejętności ? Pewnie klikać w konkuterek, też mi specjalność xD taki Janusz że wsi to wszystko zrobi, ziemniaka posadzi, rybę wypatroszy, drzewo w lesie zetnie przygotuję na zimę a ty leszczu XD klikać w konkuter i wydrukować pdf tfu
@arysto2011: Nie chodzi o to, żeby pierdzielić na wykopie o byle czym, tylko o umiejętność dostosowania się, w tym kontekście akurat - na rynku pracy. Jak była okazja pracować w elektryce to się robiło w elektryce, jak były fuchy w nagłośnieniu to się szło, grafikę się prostą robiło, obsługiwałem maszyne cnc, skończyłem materiałówkę, pracowałem jako inżynier w labie przez półtora roku, uczyłem gry na instrumencie (ba, zarabiam grając na instrumencie) a