Wpis z mikrobloga

To przykład z mojej pracy. Spodnie produkował dla nas Big Star, były tylko z lepszego materiału i wzmocnione w niektórych miejscach, rozmiar męska 36.

Nowy producent. #!$%@? wie jaki, bo na matce brak informacji xD Rozmiar? 50 damska, bo w 55 męską się zmieścić nie mogę.


@Reezu: masz dzieci? XD
Teraz uwazaj: dla dzieci są rozmiarówki wzrostowe, albo wiekowe. Oczywiście inne męskie, a inne damskie.
Dla chłopca 12 letniego kupujesz spodnie
  • Odpowiedz
@kezioezio: najgorsze u takich januszy jest to, że jak on coś umie, to ci, którzy tego nie umieją, to dla niego są niedorajdy życiowe. Ale jak on czegoś nie umie, to wszyscy mają to zaakceptować i zrobić za niego.
  • Odpowiedz
Kuuurwa sam jestem z takiego domu, i tak do 19 roku życia, to raz w miesiącu obiad zrobiłem, bo tak to matka wszystko zrobiła(ojciec łaskawie może raz na jakiś czas na zakupy pojechał)

Na szczęście zamieszkałem z dziewczyną i wszystkiego się nauczyłem w chwile, jeszcze w sekrecie przed nią bo obciach XD Teraz nie wyobrażam sobie czegoś takiego, nawet w sumie lubie gotować albo robić zakupy.
  • Odpowiedz
najgorsze u takich januszy jest to, że jak on coś umie, to ci, którzy tego nie umieją, to dla niego są niedorajdy życiowe. Ale jak on czegoś nie umie, to wszyscy mają to zaakceptować i zrobić za niego.


@adibor: bo on 30 lat w tym zakladzie robi to sie jak malpa nauczyl wszystkiego na pamiec, i jak mozna tego nie wiedziec. Dasz go do nowego srodowiska, i to przeciez nawet nie
  • Odpowiedz
I tym sposobem chłop lat 60 do tej pory nie zrobił prania


@marraju:

Chłop panicznie boi się robić coś związanego z utrzymaniem domu, więc wymusza darciem się, fochami, zabieraniem pieniędzy itd swoją, jedyną słuszną wersję świata (często jest tak, że Ci ludzie nie potrafią dodatkowo rozmawiać, argumentować itd), kobieta się dla świętego spokoju podporządkowuje, bo wie, że w pojedynkę nie ogarnie domu, dzieci i pracy.


@buczubuczu:

Pralki chyba nigdy nie
  • Odpowiedz
najgorsze u takich januszy jest to, że jak on coś umie, to ci, którzy tego nie umieją, to dla niego są niedorajdy życiowe. Ale jak on czegoś nie umie, to wszyscy mają to zaakceptować i zrobić za niego.


@adibor: Raczej uważa, że jest o nie potrzebne xD "Smafony? Kiedyś tego nie było i żylim".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kezioezio: fakt może i śmieszy, ale w wielu przypadkach jest to po prostu smutne. Życie pisze najlepsze scenariusze, a jak zamknie się jedyny zakład w okolicy zwłaszcza w jakimś zadupiu, do tego ma się 50 lat i jeszcze problemy ze zdrowiem, to nie tak łatwo znaleźć robotę.
  • Odpowiedz
Raczej uważa, że jest o nie potrzebne xD "Smafony? Kiedyś tego nie było i żylim".


@kezioezio:

najgorsze u takich januszy jest to, że jak on coś umie, to ci, którzy tego nie umieją, to dla niego są niedorajdy życiowe. Ale jak on czegoś nie umie, to wszyscy mają to zaakceptować i zrobić za niego.


@adibor:

często zastanawiam z czego to wynika że ludzie w pewnym wieku mają tak wielki problem
  • Odpowiedz
W cm tak ale kuźwa co producent to inna rozmiarówka


@L3gion: taka prawda, przy czym ja akurat lubię kupować ciuchy, ale jest jeszcze kwestia wygody w materiale, więc najlepiej byłoby po prostu dostać z 10 różnych par w takiej pracy i sobie popróbować które są wygodne, bo jeszcze krok bedzie w różnym miejscu itp.
  • Odpowiedz
To, to już w ogóle rocket science xD Ale np mój chrzestny to jest właśnie taki 50 letni Januszek, co to sie zna na geopolityce, sporcie, fizyce atomowej - człowiek renesansu, ale ciotka musi mu uprać i zrobić żreć, bo by głodny chodzić xD Tak samo z zarejestrowaniem sie u lekarza, pomimo, że nie przez telefon, tylko normalnie w przychodni xD


@kezioezio: fajnie ale co robi zawodowo?

o jest takie prawdziwe,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eugeniusz_geniusz: @kezioezio: @miauczar: Ciekawe jak wy sobie poradzicie w wieku 50+ gdy już nie przyswaja się tak łatwo nowych skilli.

Problemem jest starzejący się umysł, który z wiekiem traci plastyczność. To co robiliście dziesiątki lat jest już dla was na tyle utarte w waszej podświadomości, że ciężko to zmienić.

Stąd też zmiana zakładu, gdzie robiliście to samo, od kilkunastu lat jest trudne albo nawet niewykonalne.
  • Odpowiedz
To, to już w ogóle rocket science xD Ale np mój chrzestny to jest właśnie taki 50 letni Januszek, co to sie zna na geopolityce, sporcie, fizyce atomowej - człowiek renesansu, ale ciotka musi mu uprać i zrobić żreć, bo by głodny chodzić xD Tak samo z zarejestrowaniem sie u lekarza, pomimo, że nie przez telefon, tylko normalnie w przychodni xD


@kezioezio: oby w przyszłości moje siostrzenice tak o mnie nie
  • Odpowiedz
Mówi się, że człowiek najlepiej sięrozwija wraz z rozwojem biologicznym czyli do 26 rż a potem co co osiąga jest siłą ciągnioną zbudowanych wczesniej nawyków i umiejętności.


@m0rgi: @wuwuzela1: z jednej strony tak, ale z drugiej np. szczyt umiejętności społecznych przypada później. Umysł teoretycznie traci plastyczność, ale w praktyce potrafi wykorzystywać stare połączenia w nowy sposób, co bywa zbawienne np. po udarach. To chyba bardziej kwestia na ile stymulujące jest
  • Odpowiedz
Łatwiej będzie przełamać się do biegania, gdzie jest tam jakaś widoczna gratyfikacja w postaci endorfin i ubywających kilogramów na wadze


@HansLanda88: No nie był bym taki pewny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może tylko w wypadku tzw normika. Ale zapuszczony janusz, nawet inżynier by zaczał biegac to nie wiem co by sie musialo stac.

względnie smaczne


@HansLanda88: Nie smaczne tylko stymulujące" ośrodek nagrody. Gdy sie je jedzenie
  • Odpowiedz