Wpis z mikrobloga

@darqnies:

Generatory


tylko to jest taki generator, ze ty sam decydujesz jak wyglada twoje CV, mozesz zrobic zeby byly same czarne litery na bialej kartce papieru i tak tez zrobic sugeruje
@darqnies u mnie to samo było 2 lata wysyłania CV z 20 rozmów o pracę. Konkurencja jest gigantyczna bo dużo studentów informatyki jest idą na staż do firmy za darmo to po co mają zatrudniać kogoś kto nie ma doświadczenia?
Moim zdaniem powinieneś najpierw na jakiś helpdesk call center techniczny. I gdzie pracowałeś Holandia? Nie bój się aplikować do zagranicznych firm
Jak masz biegły angielski. No ale oczywiście CV do przerobienia na
Prowadze ostatnio rozmowy na senior system engineerow po europie(ad, aad, jamf, intune, vmware), niektore cv sa skreslane z miejsca, zdaza sie ze kandydaci z juniora z 2letnim stazem chca wskoczyc na senior role..

Twoje cv nie zle, ale załóż profil na linkedin, podpepnij tam te certyfikaty z weryfikacja, zmien cv na angielski, w edukcji wpisz szkoly, ktore skonczyles, osobno akapit z certyfikatami(nie kursami edemy). Mozesz zrobic na szybko kurs z ITIL zeby
@darqnies: Moja rada miras jest taka żebyś poszukał firm które się zajmują tym co cię interesuje i walił do nich na maila nawet jak nie szukają, prędzej ci się uda niż w ten sposób
@TotalDisaster: W mojej ocenie kursy na udemy sa ok, ale sam nie dodaje tego do cv, bo czesto jesli pojawia sie trudniejsze pytanie techniczne to odpowiedza jest, ze tego nie bylo na kursie. Mysle, ze z tego powodu szkolenia z certyfikatami lepiej wygladaja w cv, bo rekruter ma pewnosc ze opanowales wiedze potrzebna z danego obszaru do zdania
@xFNC: Skoro są okej to czemu mówiłeś koledze żeby nie wpisywał? Warto się chwalić tym co się ma a tak jak mówiłem z kursu udemy można się nauczyć i zawsze to jakaś podpórka. Tylko trzeba uważać bo niektórzy te kursy lubią kolecjonować jak pokemony i potem masz 20 kursów w CV a praktycznie nadal nic nie umiesz xd
No bo jak mówią "brakuje pracowników IT" to mają na myśli seniorów z 10 latami expa a nie juniorów co piszą hello worldy i pierwsze pętelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TotalDisaster: A która uczelnia wypuszcza tych seniorów z 10 letnim stażem na rynek?
@darqnies: Mógłbym się z Tobą zbić gdzieś na discordzie i Ci pomóc Mirku z tym CV, bo im mniej schludne tym gorzej dla Ciebie, a tak to w pół godziny mamy temat zamknięty ( ͡° ͜ʖ ͡°)