Wpis z mikrobloga

@TotalDisaster: No Panie kochany, jak my dostawaliśmy na juniora takie kandydatury jak:

1. "koleś 5 lat w budowlance, ale lubi komputery"
2. "przedstawiciel handlowy z paroma kursami z udemy"
3. "ktoś tam po bootcampie"
4. "40 letnia grażyna nauczycielka"
5. "Koleś "informatyk" z PKP lat 56"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak 100 CV
Kolejne 100 to osoby po studiach z czego połowa IT plus pokrewne.
To
@darqnies: No ale widzisz. Już po paru komentarzach widzę jakie masz podejście do tej roboty.
To jest oczywiste, że helpdesk to nie szczyt marzeń. Ale idąc na rozmowę masz sie zachowywać tak jakbyś chociaż chciał to robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak pójdziesz na rozmowę do biedry i cię zapytaja dlaczego chcesz u nich pracować, a ty odpowiesz, dla pieniedzy, gówno robota w sumie, ale gdzieś robić
@darqnies: Cokolwiek bys w tym cv nie napisal i tak sie #!$%@? zeby Ci wmowic ze to wina Twoja a nie #!$%@? rynku IT wzgledem mlodych juniorow

To jak z linuxiarzami jak chlopu sie skonczyly argumenty zeby wyjasnic bledy tego gowno systemu to mi powiedzial ze #!$%@? laptopa mam zlego xD

Prawda jest taka ze mirek wyzej czy ja jestesmy odklejeni i #!$%@? wiemy o obecnej sytuacji na rynku juniorskim a
@A_Duda: Jak na juniora deva to trochę beka, chociaż imo ludzie trochę niesprawiedliwie wyśmiewają z góry bootcampy i naukę z udemy. Ale tak, jak jest x osób po studiach to też rozumiem, że one są preferowane niż ktoś kto przez tydzień-dwa uczył się pisać pętle.
@darqnies: Panie a gdzie jakaś szkoła coś?

ehhh

Dobra zacznijmy od zainteresowań

wyjeb to wszystko od IT i zostaw tworzenie muzyki, retro komputery i podstawy elektroniki
Wystarczy jest dość ciekawie i można o coś zapytać

Umiejętnosci w miarę ok, ale co to znaczy poziom biegły? B2? C1? określ jakoś normalnie

Edukacja - Jaką szkołę kończyłeś? Wyjeb ten kurs grafiki, to było w 2013 pewnie nawet nie pamiętasz co to było, panie
@hdh3he3:

#!$%@? te 2-3 latka wskoczyc na b2b i robic dla usa/ uk


A myślałem, że tylko ja znam ten przepis na sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą aż śmieszne jest dla mnie jak wielu kolegów z racji obawy przed używaniem angielskiego nie realizuje takiego scenariusza i siedzi w korpo albo januszeksie w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@A_Duda: @hdh3he3: tu pies pogrzebany bo to co człowiek zarobi leci na utrzymanie sie jak nie mieszka się z rodzicami. Zaraz będzie trzeba iść na drugi etat i koniec o samorozwoju ale ostatnio dowiedziałem się, że 80% firmy dorabia na boku bo z jednej pensji to nie przeżyją. Smutne