Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko
Jak zakończyć uzależnienia? Chciałbym naprawić swoje szlaki dopaminowe. Nie znajduje w internecie nic sensownego, samo lanie wody i ogólniki, żadnych konkretów.
Czuje, że straciłem kontrolę nad kilkoma "nawykami" i odstawienie ich jest dla mnie niewykonalne. Zostałem więźniem robienia kilku tych samych rzeczy w kółko i to jest chyba najgorsza rzecz na świecie.

Inb4 Julka terapeutka xd
  • 12
@kochamajfony: Z moich obserwacji na samym sobie to przede wszystkim musisz mieć plan, ale taki, który przewiduje potknięcia i co robić gdy one się już zdarzą. Poza tym musisz mieć jakąś alternatywę dla tych czynności, na przykład samo założenie, że przez jakiś czas nie będziesz korzystał z mediów społecznościowych może być niewystarczające ponieważ przyjdą momenty nudy, które będziesz się automatycznie starał zapchać startymi zachowaniami. Tu może się sprawdzić cokolwiek tobie pasuje,
@Mlody_jeczmien: medytacja - serio to cokolwiek ci daje? Poza placebo? Próbowałem wiele razy i to jest najnudniejsza rzecz na świecie i nie widzę żadnych profitów.
A nuda to ważne słowo. Z moim ADHD/ADD czuje ciągła nudę i potrzebę robienia czegoś. Moje "nawyki" istnieją również przez to.
Zacząłem jeść metylofenidat i jest wyraźnie lepiej, natomiast to nie jest magiczne lekarstwo na wszystko. Myślałem, że z nim łatwiej będzie odstawić wszystko co bym
Próbowałem wiele razy i to jest najnudniejsza rzecz na świecie


@kochamajfony: Właśnie o to chodzi po części :) Przyzwyczajasz mózg do braku bodźców, wiem że jest to trudne, w twoim przypadku pewnie jeszcze bardziej, ale na dłuższą metę pomaga.
@kochamajfony: Jeżeli odczuwałeś nudę to znaczy, że nie była to prawdziwa medytacja. Ogólnie wiele ludzi myśli, że jak posiedzi pół godziny to już jest medytacja. Błąd, medytacja wymaga wprowadzenia umysłu w bardzo specyficzny stan oddzielenia się od rzeczywistości. Jak kiedyś Ci się uda to będziesz wiedział, ze to jest to.
@kochamajfony: troche prywaty odemnie bo wg. mnie zeby wyjsc z jakiegos uzaleznienia to po pierwsze zmiana nawykow, bo te ktore teraz uprawiasz prowadza cie do uzaleznienia. na przyklad lubisz siedziec do pozna przed tv, pc lub z kumplami... zmieniasz to na wczesniejsze pojscie spac, jak lubisz fast foody to zmieniasz to na zdrowe jedzenie, jak lubisz jesc na miescie to zmieniasz to na gotowanie w domu, jak lubisz jezdzic wszedzie autem