Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
Pobierz ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...
źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg
  • 370
nie żadnego szacunku w tym, abyś zaspokajał swoją ciekawość. Szacunek to wymaga uszanowania czyjejś prywatności, a ty to sobie nim usprawiedliwiasz własne podglądactwo.


@aegispolis: zupełnie błędne rozumowanie
Po pierwsze to transmisja wideo obciąża łącze,


@CheSlaw: mam gówno łącze playa, czasem wole udostępniac net z telefonu. Nigdy nie miałem problemu ze stabilnością. Nie szukaj wymówek na siłe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@ATAT-2: zoom, teams, webex - na naszej infrastrukturze (turbokorpo z USA) żadne z nich nie ogarnia gładko wideokonfy na 10 osób z wideo u wszystkich. Wolę wyłączyć kamerę i nie musieć powtarzać co parę minut tego samego bo "sori kom egen bikoz jor odio got bedli distorted".

A druga sprawa, że spotkania w biurze nie odbywały się w sposób stawiający każdego każdemu wprost przed twarzą i jeszcze odbijający samego siebie. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@ATAT-2: Jakich wymówek na siłę? Mówię jak to wygląda na spotkaniach - wiele razy mieliśmy sytuację, że po wyłączeniu wideo znikały problemy z odbiorem. To ty na siłę próbujesz narzucić innym swoją mentalność niewolnika.
A net z komórki może być różny - zależy od zasięgu. Jak mieszkasz z centrum dużego miasta to będzie inaczej działał niż jak mieszkasz gdzieś w lesie.
Dodatkowo męczy również widzenie samego siebie w oknie czatu.


@patatier: to można ukryć jednym kliknięciem, nigdy nie mam swojego okna otwartego

Co do twoich argumentów - trafiają do mnie ale również są badania które wykazują większe zaangażowanie pracowników i poczucie przynalezności do zespołu gdy mają włączoną kamerkę.
To ty na siłę próbujesz narzucić innym swoją mentalność niewolnika.


@CheSlaw:
Uwielbiam ten argument - chcesz o czymś podyskutować na wykopku, zarzucają ci 'narzucanie'.

Spytaj jeszcze ile mi korporacje płacą za takie posty.
@ATAT-2: Doskonale cię rozumiem. U mnie w firmie jest zasada, którą sami sobie wprowadziliśmy, że kamerki (niemal) zawsze włączone i wg mnie działa to świetnie. Jest lepsza kultura pracy, większe skupienie na rozmowach i zdecydowanie więcej interakcji międzyludzkich. Dużo osób nawet zaczęło się bawić OBSami, więc na luźnych rozmowach czesto się zdarzają śmieszki z użyciem jakichś pluginów, puszczaniem memów we tle itd. Dzięki temu też, sporo ludzi sobie zainwestowało w poprawienie