Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...

źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg

Pobierz
  • 370
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: czasy biurowe slusznie minęły, żyjemy w nowej rzeczywistości i każdy sam decyduje czy chce się pokazać czy nie. Ja się bardziej komfortowo czuję gdy nie ma takiego wymogu. A na szczęście nigdzie nie było z 4 firm przez które się przewinałem w tym czasie.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: tak, jak mam czasem 3-4 calle w ciągu dnia to na każdym bede odpalał kamerkę XD


@zielony_goblin: straszne rzeczy. A jak za czasów pracy stacjonarnej zdarzyłyby się 3 spotkania w dzień to dałbyś radę czy L4 wziął?
  • Odpowiedz
I nie wiesz czy sobie na konsoli gra, serial ogląda czy druga robotę ma na boku czy po prostu w------e na to co się dzieje.


@ATAT-2: i nie masz wiedzieć, nie jest Ci do niczego potrzebna ta wiedza, spotkanie czemuś służy - przekazaniu informacji, otrzymaniu informacji albo ustaleniu czegoś i nic poza tym

jeśli ktoś ma ochotę pogadać, pośmiać się razem, zrobić integrację - to niech sobie sam zrobi spotkanie
  • Odpowiedz
@ATAT-2: płaca mi za wykonywanie pracy, po to robie zdalnie by miec jakiś komfort pracy. Nie musieć gadac z innymi, p-------ć o dupie maryny. W ogóle to ja mam zwykle w dupie osoby z którymi pracuję. W pracy jestem miły i koleżenski bo trzeba jakoś życ w zgodzie, ale w dupie mam jak wygląda Edmund i co zjadł dziś na sniadanie.

Wstaje każdego dnia i sie loguje by mieć pieniadze
  • Odpowiedz
przekazaniu informacji, otrzymaniu informacji albo ustaleniu czegoś i nic poza tym


@cadcadcad: ano właśnie.
I uważasz, że współpracownik grający w wiedźmina w trakcie tego spotkania podoła temu co piszesz?
  • Odpowiedz
Przecież w twoim idealnym świecie nie mógłbym tak uczestniczyć w spotkaniu bo musiałbym włączyć kamerkę. Czyli odpowiednio wyglądać i się zachowywać.


@To_ja_moze_pozamiatam: Alez nie mam (w przeciwieństwie do Ciebie).
Nikt Ci nie każe się stroić - wystarczy się ubrać (od pasa w góre). Tyle wystarczy
  • Odpowiedz
@ATAT-2: w żadnej pracy nie miałem spotkań stacjonarnie, zawsze teams ¯\_(ツ)_/¯ jak już muszę odpalic kamerkę to sie uśmeicham, a w głębi duszy myślę sobie "dobra, w------------e już" i czekam na koniec spotkania
  • Odpowiedz