Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
Pobierz ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...
źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg
  • 370
@To_ja_moze_pozamiatam do związku miłość też niepotrzebna. Tylko r*cham konkubinę i płace na bękarty.

Zdrowy człowiek w dobrej pracy nie ma problemu aby włączyć kamerkę. To jest wręcz naturalne!

Leniwy piwniczak w pracy której nie lubi, pracując z ludźmi których nie szanuje naturalnie kamerki nie włączy. Takiemu nie przetlumaczysz jak się sprawy mają bo jest dysfunkcyjny społecznie. To wszystko wymaga więcej czasu. Przestępcy wielokrotnie popełniają złe czyny pomimo jasnego prawa i odbytej kary.
Zdrowy człowiek w dobrej pracy nie ma problemu aby włączyć kamerkę. To jest wręcz naturalne!


Nie nie jest - pół IT wykopu Ci to tłumaczy, a Ty tak jak OP nadal swoje.

Leniwy piwniczak w pracy której nie lubi, pracując z ludźmi których nie szanuje naturalnie kamerki nie włączy. Takiemu nie przetlumaczysz jak się sprawy mają bo jest dysfunkcyjny społecznie.


#!$%@? jak potłuczony. Czy Ty na co dzień pracujesz w IT z
@Dietetyq: kamerka off to je luxus i widac że tylko manadżery odpalają. Ja odpaliłem raz na zapoznanie się z nową menadżerką i innym chłopem menago i dalej to ani widu ani profilowego. I wiecie co? Każdego interesuje co innego niż moja morda w pracy.
chcesz wielki team building robić za pomocą kamerki a nie leży to w Twoich obowiązkach i nawet za to zapłacone nie masz


@Dietetyq: bardziej błędnej analizy mojej krótkiej wypowiedzi zrobić nie mogłeś