Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...

źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg

Pobierz
  • 370
@basalyk44: mam bogate życie społeczne. Napisałem w pierwszym komentarzu o życiu zawodowym. Nie moja wina że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Przypominasz mi mojego kolegę ze studiów który nosił przez 2 miesiące codziennie jedną bluzę bez prania po czym kupował nowa. To jest ten sam aspergerowy typ człowieka z fobią społeczną.
@ATAT-2: Czyli jeśli stwierdzam że nie znam powodu dla którego ktoś miałby mnie nagrywać, to zgadzam się że taki problem nie istnieje?


@sepuqqu: No tak, myślałem że to jest Twoja argumentacja a nie wyssana z palca.
Równie dobrze mógłbyś napisać, że ktoś nie włącza kamerki bo boi się promieniowania elektrycznego. "to, że nie znam powodu dlaczego (i czy ktoś tak ma) nie oznacza że problem nie istnieje"
@ATAT-2: Zauwazylem ze osoby ktore nie uzywaja kamerek po prostu sa mniej zaangazowane i rzeczywiscie robia cos innego niz bycie na spotkaniu. Wielokrotnie zdarzylo sie ze ktos pytany nie odpowiadal i nie wiadomo co robil. Wlaczona kamera to powinien byc standard.
@Quimeen: To tez jest u mnie częste. Trzeba się pytać raz, dwa aż odpowie i tradycyjnie 'Sorry, I was muted'.
I nie wiesz czy sobie na konsoli gra, serial ogląda czy druga robotę ma na boku czy po prostu #!$%@? na to co się dzieje.

@ATAT-2: no o to właśnie chodzi. Po co chcesz to wiedzieć?


@aegispolis: Ze wzajemnego szacunku. Patrz wyżej.
zupełnie pomijam 'warunki do video konferencji'


@MetroStation: a to mnie kompletnie gunwo interesuje. Chcesz pracować z domu? Zorganizuj warunki. Jak masz słaby internet, siedzisz kątem w kuchni a z tyło ktoś gotuje flaki czy ci dziecko włazi na stół to zapraszam do biura, tam są warunki.