Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...

źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg

Pobierz
  • 370
@RapIArbuzy: wow

Chcesz uprawiać mikro zarządzanie, bo cie piecze, że ktoś może siedzieć w gaciach, gdy sam jeździsz 2h dziennie do biura xD


@Izanagi013: Pracuje zdalnie już 4 rok. Świetna analiza milordzie.

@demagog: @emesc: Ja to się zastanawiam jak ludzie z takim podejściem funkcjonowali 3 lata temu w biurach i jak 'wytrzymywaliście' na tych spotkania gdzie przez pół godziny nie można było na wykopie posiedzieć czy palucha do
- nie można nawet podłubac w nosie albo ziewać itp, itd


@zibizz1: 3 lata temu pracowałeś pewnie stacjonarnie. Jak zdarzyło Ci się spotkanie na 30 minut to pierdziałeś i dłubałeś w nosie co 10 min czy jednak dałeś radę wytrzymać?
@ATAT-2: To jak baba biorąca udział w wyborach - mniej ważne co kto ma do powiedzenia ale jak wygląda.

Sorry, ale dla mnie kamerki na callach są zupełnie niepotrzebne. Chyba że jest nowy pracownik - przedstawia się i pokazuje się na chwilę jak wygląda. I dla mnie to wystarczy. Przez całe lata nie będę musiał ani chciał oglądać go 2 raz. Komunikacja niewerbalna jest zupełnie niepotrzebna w kwestiach merytorycznych i biznesowych!
Komunikacja niewerbalna jest zupełnie niepotrzebna w kwestiach merytorycznych i biznesowych!


@Maly_Jasio: Ależ jest jak najbardziej potrzebna i robi wielką różnicę, zarówno w kwestiach biznesowych jak i interakcjach międzyludzkich

Głupie spotkanie działu sprzedaży z klientami - żadne nie odbywa się przy wyłączonych kamerkach
Głupie spotkanie działu sprzedaży z klientami - żadne nie odbywa się przy wyłączonych kamerkach


@ATAT-2: No dobra, tu masz racje. Nie brałem pod uwagę relacji sprzedawca - klient. Miałem na myśli jedynie komunikację wewnętrzną firmy.
@ATAT-2: @Euphor: dlaczego? Bo nie pokazuję swojej gęby na Teamsach? Dla mnie czepianie się o takie pierdoły to mikrozarządzanie i zawracanie dupy. Nie ma to żadnego sensu, nic nie wnosi, jest całkowicie zbędne.

Nie jest to jedynie moje zdanie, w mojej firmie nikt nie ma włączonej kamery na spotkaniach, bo i po co? Zarząd, szefowie działów i managerowie mają wyłączone kamery, ale święty wykopek z polskiej szkoły managmentu twierdzi, że