Wpis z mikrobloga

Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań w pracy. Jestem odosobniony?

Meeting na 10 osób, 8 z nich z wyłączonym video, 2 z włączonym i tak sobie gadają między sobą. Reszta odzywa się tylko jak musi i nie wiesz czy śpią, jedzą czy walą konia. Zero interakcji, odczytywania emocji z twarzy, reakcji, uśmieszków.

Sam fakt przejścia w całkowicie zdalne środowisko uderza w relacje między ludzkie, takie 'alienowanie zoomowe' jeszcze bardziej. Może jestem jakiś ułomny, ale włączoną kamerkę uważam za 'must have' i okazanie szacunku w stosunku do drugiej osoby.

PS
Argument, że 'nie każdy ma warunki do video konferencji' do mnie nie trafia - są tapety, jest blurowanie tła.

#programista15k #pracbaza #korpo #pracawit
ATAT-2 - Strasznie denerwują mnie osoby, które nie używają kamerki w trakcie spotkań ...

źródło: comment_1664519121JHXCd3roszxQB1Gc18vf6J.jpg

Pobierz
  • 370
@ATAT-2: kiedyś miałem #!$%@?, później zaczęło mi to przeszkadzać, później dałem zasadę że kamerki są obowiązkowe i jeśli ktoś się z tym nie zgadza to nie musi przychodzić bez żadnych konsekwencji i to rozwiązało problem. Teraz wiem że na spotkaniach są osoby które być chcą, które do spotkań coś wnoszą, a jak ktoś później czegoś nie wie to sam sobie winny.
@ATAT-2: Uczestniczę w cyklicznych spotkaniach w robocie i odzywam się może na 10% z nich. Zazwyczaj tylko słucham. Jak jestem w biurze to zarzucam nogi na kant biurka (żeby bytami nie pobrudzić) i przechylam się na fotelu do tyłu. Jak jestem na HO to zazwyczaj siedzę nieogolony, rozczochrany i w podomce albo piżamie a czasami nawet siedzę w łóżku z podniesioną poduszką i lapkiem na kolanach. I wytłumacz mi co w
@ATAT-2: zgadzam się, generalnie spotkania z kamerkami są fajniejsze, szczególnie daily, łatwiej pożartować widząc ludzką reakcje, mam wrażenie że z wyłączonymi kamerkami siedzą jakieś wstydliwe no lajfy. Wystarczy założyć koszulke i mieć ustawione jakieś tło także nie wiem z czym ludzie mają problem. Przecież nikt ich nie wyśmieje za wygląd.
jeszcze ten argument, że "jak wy 3 lata temu wytrzymaliście w biurze"


@Wlasciciel_prawakow: Jak już piszesz o cringu to może zacytuj pełną wypowiedź z kontekstem bo teraz sobie wyrywasz pojedyncze słówka pod swoją tezę
@ATAT-2: U mnie w pracy narzekali, że mam wyłączoną kamerkę, więc z czasem jakoś się przyzwyczaiłem do włączania. Mam wyłączoną gdy się źle czuję i co chwila muszę wydmuchiwać nos, a z racji kamerki na laptopie co mam go z boku i dwóch ekranów przed sobą - nikt nie wie czy śledzę za spotkaniem czy skrolluję mirko, bo w każdym z tych przypadków nie patrzę bezpośrednio w kamerkę ( ͡°
@ATAT-2: przecież wiesz, że mówiąc cringe chodziło mi o całe Twoje narcystyczne podejście


@Wlasciciel_prawakow: Ależ nie, piszesz o cringu cytując konkretną wypowiedź którą to sobie wcześniej wyrwałeś z kontekstu i celowo zignorowałeś resztę zdania.
Nie fikołkuj tu teraz