Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Właśnie obejrzałem The Game Changers na netflixie. Takiego gówna i propagandy już dawno nie widziałem xd
W skrócie:
-mięso bardzo źle, za to rośliny dobre. Ogólnie to mięso zatoruje ci żyły i umrzesz;
-po zjedzeniu roślinnego posiłku dużo lepsze erekcje. Może i nie ma na to badań, ale lekarz z filmu mówi trust me bro;
-pokaznych paru bodybuilderów wyglądających jak greccy bogowie i jeden strongman, którzy twierdzą że nie jedzą mięsa, ale zapomnieli dodać o sporych dawkach sterydów (jeden z nich nawet powiedział, że nie ma problemów z testosteronem, pomimo że odstawił mięso xd);
-paru chłopa, których zaprosili do testów zgubiło 2,7kg w tydzień i ich cholesterol spadł o 160mg/dL. Co prawda nie wspomnieli, że przed testem #!$%@? najgorszy syf, jaki istnieje, dlatego mieli tak podniesiony cholesterol;
-no i na końcu nie mogło oczywiście zabraknąć spierdoksa Arnolda xd
-i jeszcze o klasyczne gadanie, że jak nie będziemy jeść zwierząt, to uratujemy planete

Pewnie jeszcze czegoś zapomniałem, ale niezłe pierdy xd
Nie wiem jaki mieli cel, wypuszczając coś takiego
#mikrokoksy #dieta
Red_Ducc - Właśnie obejrzałem The Game Changers na netflixie. Takiego gówna i propaga...

źródło: comment_1664145325Ih1XGidPhxfB7PUYcRLH8O.jpg

Pobierz
  • 13
-i jeszcze o klasyczne gadanie, że jak nie będziemy jeść zwierząt, to uratujemy planete


@Red_Ducc: no w tym jest sporo prawdy, jakby ludzkość przeszła z mięsa na rośliny, globalna emisja CO2 spadłaby o ponad 10%. To jest 400 (czterysta) razy więcej, niż produkują wszystkie prywatne odrzutowce na świecie razem wzięte.

Przejście na dietę roślinną wydłuża życie średnio o 8 lat, więc też nie wiem, czego się tam czepiasz, ignorancją popisujesz?

https://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1003889
@chilon: no tak, co tam ci wszyscy naukowcy jajogłowi, którzy zrobili analizę wszystkich dostępnych badań, przeanalizowali je na wszystkie sposoby i opublikowali wnioski. Po co nam oni, mamy chilona z wykopu który wie lepiej.

@bartt345: o skalę chodzi, jakby ludzkość przez jeden dzień w roku nie jadła mięsa, to globalna produkcja CO2 zmniejszyłaby się bardziej, niż gdyby całkowicie zbanowano prywatne odrzutowce.
no w tym jest sporo prawdy, jakby ludzkość przeszła z mięsa na rośliny, globalna emisja CO2 spadłaby o ponad 10%. To jest 400 (czterysta) razy więcej, niż produkują wszystkie prywatne odrzutowce na świecie razem wzięte.


@tomtom666: bardzo fajnie, że patrzysz na jedną stronę medalu, ale po drugiej stronie masz milion pracowników branży mięsnej w EU, w tym ponad 120 tysięcy w samej Polsce. Z automatu bankrutują tacy giganci jak MCD czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomtom666: no i znowu głupoty. Nawet nie przeczytałeś swojego artykułu ignorancie xdd

Changing from a typical diet to the optimized diet at age 60 years would increase LE by 8.0 (95% UI 6.2 to 9.3) years for women and 8.8 (95% UI 6.8 to 10.0) years for men, and 80-year-olds would gain 3.4 years (95% UI females: 2.6 to 3.8/males: 2.7 to 3.9).


Wiesz jak wygląda "typical western diet"? Tony tłuszczu,
@tomtom666: Tak, ale przejście na dietę Dash lub śródziemnomorską jeszcze bardziej wydłuża życie.
Weganie żyją dłużej bo jedzą zdrowiej niż przeciętny człowiek ale nie oznacza to że ich dieta jest lepsza od diety zbilansowanej.

Produkcja mięsa wcale nie jest taka nie-ekologiczna bo to czego my nie możemy spożyć z produkcji roślin przerabiamy na żywność dla zwierząt, masz zajebisty film obalający kilka mitów.
https://www.youtube.com/watch?v=sGG-A80Tl5g
@Red_Ducc Najlepsi dietetycy i specjaliści od sportu w Polsce nakłaniają do jedzenia mięsa, przechodzą na dietę Animal Based i czują się zajebiście, ale kilku szamanów będzie ciągle pierzyć jakie mięso jest złe i żeby #!$%@?ć tofu XD
@Pan_Szeryf: Spotkałem sie z krytyką tamtego filmiku(dawno temu więc niepamiętam argumentów). Dobry argument podaje ten artykuł

Dobry argument wypływa z analizy diety społeczności tzw. Niebieski Stref, czyli miejsc, gdzie długość życia jest wyjątkowo wysoka. Wszystkie z tych diet zawierają relatywnie bardzo mało produktów odzwierzęcych i jednocześnie żadna nie odżywia się dietą całkowicie roślinną.


https://www.damianparol.com/weganizm-niekoniecznie/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: to co mówisz jest prawdą, ale to są ciekawostki wyjęte z kontekstu. Odchody zwierząt są chyba głównym źródłem nawozu na świecie, więc do bilansu trzeba dodać zastąpienie obornika nawozami sztucznymi. Do tego zwierzęta żywią się w dużej mierze odpadami. Metan i CO2 produkowane przez zwierzęta krążą w tzw krótkim cyklu węglowym, więc to tak jak by wliczać oddychanie albo gnicie trawy. Jeśli weźmiemy wszystkie czynniki pod uwagę to mięso nie