Wpis z mikrobloga

Mini poradnik co robić będąc w depresji lvl hard żeby poczuć się lepiej (co jakoś pomaga w moim przypadku)

- brać witaminki albo elektrolity, musujące multiwitaminy itp. Witamina D i tran zawsze spoko
- umyć ręce, twarz
- pogłaskać, przytulić kotka, pieska czy inne zwierzątko
- pooddychać głęboko
- wyregulować brwi, a może nawet zrobić hennę jak się zagalopujemy
- nałożyć maseczkę na twarz
- pomasowac sobie skronie i głowę
- wypić szklankę wody, mleka lub soku
- wypić puszkę coli zero (nie wiem dlaczego ale mi to czasem pomaga poczuć się lepiej)
- poprzeglądać recenzje filmów lub książek
- oglądać filmiki na których robią jedzenie (relaksuje mnie to)
- zmienić ubranie/piżamę na świeże
- uczesać włosy
- spać
- zrobić jakąś czynność w domu która nie wymaga dużo wysiłku a daje efekt (u mnie pranie, wytarcie lustra, odsłonięcie zasłon, wyczyszczenie kuwety, czasem mycie umywalki, czy przetarcie blatu w kuchni). Można też umyć dosłownie jedną rzecz ze zlewu. Może dobrze pojdzie i umyjemy kolejną, a jak nie to i tak jest jeden talerz mniej.

Lista oczywiście jest otwarta, zapraszam dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami

#depresja
  • 114
Mini poradnik co robić będąc w depresji lvl hard żeby poczuć się lepiej


@szzzzzz: ale jeśli masz depresję lvl hard to leżysz gdzie się położysz, nie myjesz się miesiąc, boisz się wyjść z mieszkania i jesz raz na dwa dni, bo boisz się pójść po bułki do sklepu. Nawet komputera się nie chce wtedy odpalac bo brak na to chęci, a już nawet jeśli to siedzisz wtapiając się w pulpit przez
@szzzzzz:
mi dzisiaj pomogło porządne wypocenie się, ale powrót do pustego mieszkania trochę boli...

Skoro mamy się dzielić to na mnie czasem działają mniej więcej takie rzeczy:

- przebywanie z moim synem i czerpanie od niego tego niemożliwego zachwytu szerokim światem i jednocześnie drobnymi chwilami szczęścia
- proste medytacje, aby wszystkim myślom dać upust, a potem stanąć obok ich potoku i odczuć spokój
- zajmowanie umysłu wyobrażeniami. Ja na przykład tworzę
@szzzzzz: ach i jeszcze jedno. Nie mówię, że tej depresji nie masz i nie chcę różnicować czyja depresja jest lepsza czy gorsza. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na to, że są jej różne rodzaje, żeby nie hiperbolizowac swoich negatywnych przeżyć i nie dawać rad takich ja wyżej, bo to deprecjonuje depresję w społeczeństwie - większą ilość ludzi będzie w stanie stwierdzić, że sama depresja lvl hard to nic złego, skoro ktoś poleca
@szzzzzz: ja sobie jeszcze robię kompiel np taką z pianą bo to mało roboty nalać wody i jakiegoś płynu do wanny, potem się można położyć w ciepłym, leżeć tak i jakoś lepiej się człowiek czuje, taki bardziej zadbany
chociaż z drugiej strony jak ma się jakieś myśli natrętne to lepiej się czymś bardziej aktywnym zająć np kolorowanki
@mrmydlo no i właśnie na taki level to są rady. Zrobienie czegokolwiek, np umycie rąk. Ja wiem że wtedy leży się cały dzień w łóżku i absolutnie nie ma się na nic ochoty, nawet ruszyć palcem. Ale jak potrzeba ciśnie kolejną godzinę to trzeba się podnieść i iść do toalety. A tam jak już się zrobi co się miało zrobić to można umyć ręce, coś wykonać, trochę się odświeżyć. Nie wiem jakie