Wpis z mikrobloga

  • 1838
pov: żyjesz w kraju gdzie od wczoraj za tzw. niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej policjant może nałożyć 15 pkt karnych czyli na przykład wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się lub przejazd na pomarańczowym jeżeli mogłeś się bezpiecznie zatrzymać. Taka sama kara jest za
- wjazd na torowisko pod nadjeżdżający pociąg
- jazda w terenie zabudowym z prędkością 120km/h,
- wyprzedzanie na przejściu
- jazde pod wplywem alkoholu
- jazdę pod prąd na autostradzie
- nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku
- ucieczka policji w celu unikniecia kontroli
Czy tylko dla mnie jest tu coś nie tak skoro wjazd na pomarańczowym jest przyrównywany do jazdy po pijaku czy wjeżdżanie na torowisko czy ucieczka policji?
#motoryzacja #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe
  • 159
a co tu rozumieć? Masz prawo jazdy?


@TheGreenBastard: mam lewo niejazdy.

Zielona strzałka oznacza ze masz orzed sobą znak STOP, bo ktos ma zielonego (pieszy, albo auta)


Kolejny raz próbuję ci wtłuc do głowy, że TO NIE JEST ZNAK STOP, bo znak stop nie zmienia się cyklicznie w znak zakaz wjazdu!

Możesz przejechać, po upewnieniu się że nikogo nie rozjedziesz.


Możesz się zatrzymać, zacząć ruszać, a tu strzałka znika. Policja z
Bardzo dobrze, bydła inaczej niż kijem nie nauczysz.


@fishery: gwarantuje Ci że kara 20 zł za każde popełnione wykroczenie była by dużo skuteczniejsza niż nawet dwa razy wyższy taryfikator niż w tej chwili jest. Kwestią jest jedynie nieuchronność kary, obecnie spotkanie policjanta w porannej drodze do pracy to po prostu pech. Z Yanosikiem to już w ogóle bajka. Jak powstrzymasz się od jakiś szczególnie głupich wybryków na drodze to nie grozi
tak tak szczególnie podkreślają to statystyki wypadków XD


@IGorgonzolass: ale jest lepiej niż gorzej od czasu wprowadzenia wyższych mandatów? Przypominam że wcześniej one od ponad 20 lat? Nie były waloryzowane

Więc jaka jest przyczyna że jesteśmy w ogonie Europy od wielu lat jeśli chodzi o śmierci na naszych drogach? To przez tych wstrętnych ustawodowców? Bo jak zwykle, wszystkich wina wokół tylko nie świętych polskich kierowców xd

Jaki jest twój sposób na
@JanLaguna: Bo ten przepis powinien być zlikwidowany zamiast jeszcze zaostrzany. Zatrzymywanie się na strzałce jest często gęsto bez sensu i wystarczy tu zwykłe zachowanie ostrożności - jak nie znam miejsca to i tak najczęściej zwalniam/zatrzymuję się w punkcie gdzie mogę spojrzeć czy coś jedzie, zatrzymywanie się przed strzałką zmieniłoby tyle że musiałbym stawać 2 razy bo z punku gdzie jest sygnalizacja i tak najczęściej nic nie widać). Dzieje się coś z
Możesz się zatrzymać, zacząć ruszać, a tu strzałka znika. Policja z innego miejsca cię wyhacza i dostajesz 500 zł 6 pkt. Pasi ci to?


@MientkiWafel: staram się zupełnie nie zwracać uwagi na to infantylne tłumaczenie, dlatego jak dla dziecka tłumaczę

zielona strzałka = znak stop

zatrzym się i potem ruszaj, i nie bedziesz mieć żadnych problemów z prawem ¯\_(ツ)_/¯
Bo ten przepis powinien być zlikwidowany zamiast jeszcze zaostrzany. Zatrzymywanie się na strzałce jest często gęsto bez sensu i wystarczy tu zwykłe zachowanie ostrożności


@Thunderlane: Zieloną strzałkę masz najczęściej w sytuacjach gdy piesi - przechodzący przez twój pas - mają właśnie zielone, a na pasie docelowym (na który chcesz wjechać) jadą właśnie samochody. Także jak się nie zatrzymujesz to A/możesz potrącić pieszego (lub rowerzystę jak masz jeszcze przejazd rowerowy) i dodatkowo
JanLaguna - > Bo ten przepis powinien być zlikwidowany zamiast jeszcze zaostrzany. Za...
@shadow_hunter: A

Polsce jest tyle wypadków z udziałem #!$%@? debili

@Twiix: całe 7% wszystkich wypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DaneOsobowe: tak - ale :

Przy stężeniu 0,5 promila mamy do czynienia z trzy razy większym ryzykiem wypadku niż w przypadku trzeźwego kierowcy. Powyżej 0,8 promila jest to już nawet zagrożenie 10-krotnie większe, zaś przy 1,2 promila jest to już nawet 30-krotnie większe ryzyko. Powyżej 1,2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aarahon: Nieuchronności kary nie wyegzekwujesz nigdzie a zwłaszcza w kraju gdzie muszą być znaki informujące o radarze, tenże zaś pomalowany na jaskrawy kolor co by go czasem pań kierowca nie przeoczył. Dlatego żyję w kraju gdzie za wjazd na czerwonym świetle zabierają prawko na miesiąc, radary są w kolorze camo i są stawiane tak że dowiadujesz się o nich w momencie kiedy masz już zdjęcie.
Nieuchronności kary nie wyegzekwujesz nigdzie a zwłaszcza w kraju gdzie muszą być znaki informujące o radarze,


@fishery: kamery na skrzyżowaniach, odcinkowe pomiary prędkości, zwiększenie liczby patroli drogowych to sposoby na zwiększenie wykrywalności takich wykroczeń i takie działania w prostej linii powodują zwiększenie się bezpieczeństwa na drogach a nie zwiększenie wysokości mandatów. Mandat w dniu dzisiejszym to nie kara tylko pech. A znaki informujące o radarze to akurat znacznie poprawiają bezpieczeństwo na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JanLaguna: I do wszystkiego tego spokojnie wystarczyłoby zachowanie szczególnej ostrożności, wymuszenie zatrzymania nie zmienia nic. Jak mówiłem - zwalniam a jak trzeba to się zatrzymuję i tak żeby się upewnić że nikt nie przecina mi drogi i jak widzę że nie to nie zatrzymuję się bez sensu tylko jadę dalej. Wciąż uważam że obowiązkowe zatrzymywanie się na strzałce jest zbędne.
@Dominiko_: światło faktycznie we wszelakich definicjach prawnych i materiałach szkoleniowych etc. jest żółte, ale w 80% przypadków patrząc na sygnalizator widzisz kolor pomarańczowy. Stąd pewnie ludzie gadają, że wjeżdżają na pomarańczowym czy coś...
wjazd na skrzyżowanie przy warunkowej strzałce nie zatrzymując się


@lubiep: no i bardzo dobrze, nie wiem czemu kierowcy stawiają znak równości między WARUNKOWĄ strzałką a zielonym światłem. Niektórzy są tak bezczelni że liczą że ja jako pieszy zwolnię i ustąpię im miejsca na pasach, a kiedy tego nie robię, to wydzierają #!$%@?ę XDDD ʕʔ
@SonyKrokiet w jakiś sposób zwiększenie liczby punktów karnych za wykroczenie ma spowodować wzrost wpływów do budżetu? Przecież przez zabranie prawka odchodzi kasa miedzy innymi za benzynę, której cena głównie składa się z podatkow XD