Wpis z mikrobloga

Pamiętacie na początku lat 2000 ile było producentów telefonów komórkowych? Nokia, Siemens, Alcatel, Sagem, NEC, itp. dzisiaj mamy Samsunga, Apple, Sony i jakieś chińskie.
A pamiętacie ile było różnych portali internetowych, for tematycznych czy prywatnych stron? Dzisiaj zostalo FB, Google, TikTok I kilku innych. Proces ten nazywa się #globalizacja.
Teraz zastanówmy się ile jest krajów na świecie i ile zostanie wchłoniętych przez następne 50 lat.
#ekonomia #gownowpis #nwo
  • 55
@k_suchy: Wybór nie jest aż tak ograniczony, choć przyznam, że nie ma wielkiego wyboru jak nie chcesz chińczyka, Apple ani Samsunga. Ja wybrałem Motkę na aktualny telefon, bo nie chciałem przepłacać za logo ani otwarcie dawać kasy chińskim markom.
@k_suchy: Nie globalizacja, tylko naturalny etap kształtowania się rynku branży internetowej. Tak działa kapitalizm. Kiedyś do wyboru były przeróżne sklepy i warzywniaki „pani Basi” - dzisiaj masz do wyboru Żabkę, Carrefour Express albo Lewiatana. Prowadzenie takiego sklepu na własną rękę jest nieopłacalne.
najbardziej szkoda tego, że fora odeszły do lamusa i nie ma gdzie wymieniać się wiedzą na tematy z danej dziedziny


@goferek: Użyj Googli. Do samych motocykli Hondy to są dwa konkurencyjne fora, bo jedno nie wystarczy. To w Polsce, bo przecież Amerykanie, Brytyjczycy, czy Australijczycy mają własne.
@k_suchy: najbardziej szkoda tego, że fora odeszły do lamusa i nie ma gdzie wymieniać się wiedzą na tematy z danej dziedziny


@goferek trochę te dziurę załatał Reddit. Trochę też stack exchange. No ale to nie to co kiedyś