Wpis z mikrobloga

Zgłosiłem przez formularz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska nielegalne wysypisko śmieci, które pojawiło się w lesie w którym zdarza mi się biwakować.

Będę dawał znać czy cokolwiek z tym zrobią i czy jest sens zgłaszać.

#biwakowanie #biwak #bushcraft #ochronasrodowiska #przyroda
nalejmizupy - Zgłosiłem przez formularz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środ...

źródło: comment_1662461972F3XaJBaDRUfUNygUsOhL0A.jpg

Pobierz
  • 28
@slavoy: To jest 80km ode mnie. Nie wiem kiedy tam znowu będę. Mogę ci dać namiary i sobie wyciągniesz. Tylko, żeby cię nie złapali i nie oskarżyli o śmiecenie.

Ja byłem zestresowany, że wokół tego wysypiska pozbierałem śmieci porozrzucane przez zwierzęta. Bo z zaparkowanym samochodem obok i workiem na śmieci w ręku bym się nie wytłumaczył.

Zgłosiłem przez formularz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska nielegalne wysypisko śmieci,


@nalej_mi_zupy: "Moje" też ktoś zgłosił :) Jakaś menda wysypała u mnie na działce masę śmieci po remoncie, działka po środku niczego, z dala od cywilizacji. Ktoś zapewne zgłosił jak Ty i cyk polecony z gminy albo my posprzątamy, albo zrobi to gmina i przyśle rachunek. Opcja z gminą odpada bo to pewnie kontener i opłacenie ludzi, więc raczej drogi
DRESIARZZ - > Zgłosiłem przez formularz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środ...

źródło: comment_1662479371C9byn1HMO5C1cTlxs4hq7A.jpg

Pobierz
@nalej_mi_zupy zażądają od właściciela działki żeby to usunął na własny koszt. Ktoś Ci śmieci #!$%@? na Twoje pole / Twój las i musisz za to zapłacić. Trochę chore.
No chyba że tereny państwowe. To na koszt państwa, ale pewnie wtedy nikomu się nie będzie spieszyło.
@luk04330
@noelus
@DRESIARZZ: Tu akurat jest teren nadleśnictwa. Sprawdzałem, bo w jakimś artykule przeczytałem, że trzeba zgłosić albo do Gminy albo do Nadleśnictwa. A potem znalazłem formularz na stronie GIOŚ.

Jak to się często u ciebie zdarza to instaluj fotopułapki i dojeżdżaj gnoi.
No chyba że tereny państwowe. To na koszt państwa, ale pewnie wtedy nikomu się nie będzie spieszyło.


@oslet: No własnie dlatego napisałem, że będę informował, czy będzie jakaś informacja zwrotna i czy next time jak będę to śmieci nadal będą.
  • 0
@oslet Dokładnie tak. Zgłaszałem w grudniu zeszłego roku zaśmiecenie lasu przez prawdopodobnie okolicznych działkowiczów (przy lesie są działki; wywalone pełno butelek, jakiś gruz, stare meble, krzesła). Usunięto to dopiero jakos w maju. Dlatego napisałem, ze trochę to trwa ;)