Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o dostanie dziecka z adopcji. Jak zrobić aby dostać dziecko, które jest noworodkiem i podrzutkiem? Chodzi o to, aby było całkowicie odcięte od biologicznej rodziny. Wiecie o co chodzi, czasami różnie bywa i jeśli biologiczna rodzina istnieje, to mogą się wydarzyć różne trudne sytuacje.

#dzieci #adopcja #tatacontent #mamacontent #gowniak #sierociniec #sieroty #domdziecka #rodzinazastepcza #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 3
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: poza tym jest bardzo długa kolejka. Dzisiaj jest więcej rodziców chętnych na adopcję dziecka niż dzieci, które można adoptować. Jest za to bardzo dużo dzieci, które nie mają uregulowanej historii prawnej (rodzice biologiczni nadal mają prawa rodzicielskie) i one potrzebują z kolei rodzin zastępczych. Ale to inny temat.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: myślę, że wykop to nie jest dobre miejsce do zdobywania wiedzy w tym temacie. Wydaje mi się, że może to różnie wyglądać ze względu na region kraju.

Skontaktuj się z regionalnym ośrodkiem adopcyjnym to dowiesz się jak sprawy wyglądają w twoim regionie.
Proces nie jest prosty i będziesz na pewno dlugo profilowany.

Zapewne byś chciał dziecko zdrowe, a realnie bardzo rzadko 'normalne' dzieci są porzucane.
Na start jest pula dzieci