Wpis z mikrobloga

Bezpieczeństwo szczepienia kobiet w ciąży

Na 3958 zaszczepionych kobiet w ciąży 115 poroniło, a 827 ukończyło ciążę. A co z pozostałymi 3016?

Przedwczesny poród stanowiło 9.4%.

Najczęściej zgłaszanym powikłaniem związanym z ciążą w systemie VAERS było poronienie (46 przypadków na 221).

Z 5230 kobiet zarejestrowanych w badaniu 912 nie udało się skontaktować. Dlaczego?

Among 3958 #!$%@? enrolled in the v-safe pregnancy registry, 827 had a completed pregnancy, of which 115 (13.9%) were pregnancy losses and 712 (86.1%) were live births (mostly among #!$%@? vaccinated in the third trimester). Adverse neonatal outcomes included preterm birth (in 9.4%)

Among 221 pregnancy-related adverse events reported to the VAERS, the most frequently reported event was spontaneous abortion (46 cases).

As of March 30, 2021, the v-safe pregnancy registry call center attempted to contact 5230 persons who were vaccinated through February 28, 2021, and who identified during a v-safe survey as pregnant at or shortly after Covid-19 vaccination. Of these, 912 were unreachable, 86 declined to #!$%@?, and 274 did not meet inclusion criteria (e.g., were never pregnant, were pregnant but received vaccination more than 30 days before the last menstrual period, or did not provide enough information to determine eligibility).


#zdrowie #ciaza #kobiety #szczepienia #koronawirus #covid19 #nauka #medycyna #kanada #lekarz
  • 14
@kasiknocheinmal:

Tylko to jest wynik 2 miesięcznego badania. Nie wiemy jak to się prezentuje obecnie.

From December 14, 2020, to February 28, 2021


Dodatkowo pozostaje kilka niewiadomych:

Na 3958 zaszczepionych kobiet w ciąży 115 poroniło, a 827 ukończyło ciążę. A co z pozostałymi 3016?


Z 5230 kobiet zarejestrowanych w badaniu 912 nie udało się skontaktować. Dlaczego?
@jinnoman: póki nie masz pełnych badań nie ma po co wszczynać paniki ani teorii spiskowych. Dotychczasowe badania nie potwierdzają katastrofy, a poronienia bez szczepień to nawet 15% wszystkich ciąż. Tutaj póki co masz w zaokrągleniu 1,2% (rząd wielkości mniej!) badanych. Im późniejsza ciąża (a więc i dalej od szczepienia), tym trudniej o poronienie, większość następuje w pierwszych miesiącach.
@jinnoman: że może się okazać, że mamy do czynienia z katastrofą medyczną. Ba, dodałeś ten sam wpis kilka razy i jeszcze znalezisko robiąc szum wokół zupełnie normalnej informacji. Tak tylko zauważam. Wiesz, może się okazać, że żyjemy w matrixie ;) O wszystkim można sobie tak pogdybać.
@zjem_twoj_bigos: a to jeszcze lepiej. Nie zdziwiłoby mnie to specjalnie, ale fajnie byłoby mieć źródło. Jak znajdziesz, to dodaj.
@kasiknocheinmal:

że może się okazać, że mamy do czynienia z katastrofą medyczną.


Co jest w tym spiskowego?

Ba, dodałeś ten sam wpis kilka razy i jeszcze znalezisko robiąc szum wokół zupełnie normalnej informacji.


Nie masz wszystkich informacji, więc skąd wiesz, że są normalne?
@jinnoman: w świetle aktualnych badań są normalne. Nawet gdyby poroniły te, od których nie dostano informacji zwrotnej. Drugie źródło z podlinkowanych przeze mnie wspomina o 26%.
Spiskowe jest to, że równie dobrze możesz powiedzieć, że "może się okazać, że ziemia jest płaska, bo badania zostały sfabrykowane, a urządzenia geodezyjne źle skalibrowane". Będziesz miał badania potwierdzające teorię o katastrofie to nazywaj katastrofą. Póki co żadnej katastrofy nie ma i nie wygląda na
@kasiknocheinmal: Nadinterpretujesz moje słowa i próbujesz ze mnie zrobić szura. Ja nie twierdze, że coś zostało sfabrykowane. Zwracam uwage na fakty zawarte w badaniu i analizuje pewne scenariusze. Ty zakładasz optymistyczny scenariusz, że wszystko jest cudownie, a ja się zastanawiam co jeżeli jest odwrotnie. Chyba lepiej oczekiwać najlepszego, ale przygotować się na najgorsze. Takie katastrofy medyczne miały już miejsce w przeszłości, wię ja wole pozostać sceptyczny.

Będziesz miał badania potwierdzające teorię
@kasiknocheinmal:

Na 3958 zaszczepionych kobiet w ciąży 115 poroniło, a 827 ukończyło ciążę. A co z pozostałymi 3016?


Mnie bardziej interesuje jakie były losy tych pozostałych 3000. Przecież to ponad 70% badanych.

Z 5230 kobiet zarejestrowanych w badaniu 912 nie udało się skontaktować. Dlaczego?


I tych 900, czyli prawie 20%.

To nie jest dobre jakościowo badanie. Pozostawia więcej pytań, niż odpowiedzi.
@kasiknocheinmal:

około 10-15% ciąż kończy się poronieniami, w tych danych nie ma nic szokującego, może tylko to, że mało tych poronień.


Brakuje mi w tym badaniu wyszczególnienia na tygodnie ciąży. Większość poronień nastąpiła w 1 trymestrze ciąży. Według statystyk tak wygląda rozkład z uwzględnieniem tygodni:

Week 5

The rate of miscarriage at this point varies significantly. One 2013 study found that the overall chance of losing a pregnancy after week 5