Wpis z mikrobloga

#monitor #sprzetkomputerowy #programowanie
Próbował ktoś ten ultra szeroki zakrzywiony monitor, i ustawiał go... pionowo?

Czy on jest do tego skonstruowany? (wyobrażam sobie że ta zagięta część by "wisiała" i by mogło dochodzić do przeciążeń).

Wyobrażam sobie pionowo ustawić taki zakrzywiony ekran, i móc niemal kłaść się na fotelu, żeby zobaczyć górną krawędź, która niemal wisi ci nad głową.

PS Jakie są stopnie zakrzywienia takich ekranów?

#webdev #frontend #backend #programista #programista25k
(model z obrazka)
look997 - #monitor #sprzetkomputerowy #programowanie 
Próbował ktoś ten ultra szerok...

źródło: comment_1662294514HlD6HZbmV3Lz8sgXg2nEvD.jpg

Pobierz

Dobry pomysł?

  • Dobry 17.5% (10)
  • Zły 82.5% (47)

Oddanych głosów: 57

  • 13
@look997:

Jakie są stopnie zakrzywienia takich ekranów?


Masz w opisie poszczególnych modeli.

Próbował ktoś ten ultra szeroki zakrzywiony monitor, i ustawiał go... pionowo?


Nie, ale jest to oczywiście możliwe, miałoby zastosowanie przy nie wiem czym, ale pewnie by się coś znalazło - jakieś notowania giełdowe może czy coś.

Czy on jest do tego skonstruowany?


on nie jest zrobiony z papieru żeby się złamać pod własnym ciężarem. Będziesz tylko musiał zamontować uchwyt
@look997: widziałem wiele razy taki setup więc jest on jak najbardziej możliwy, tylko wg mnie wygląda bardzo niewygodnie. Lepiej byłoby wg mnie po prostu kupić jakiś zwykły monitor i ustawić go pionowo. I tak patrzyłbyś głównie na środek ekranu, a żeby przejść oczami z góry na musiałbyś albo zrobić długi ruch gałkami, albo poruszać głową - tak czy siak, dla mnie bardzo niewygodne i niepraktyczne.
widziałem wiele razy taki setup więc jest on jak najbardziej możliwy,


@cutecatboy: Dzięki, to już jakaś informacja.

I tak patrzyłbyś głównie na środek ekranu, a żeby przejść oczami z góry na musiałbyś albo zrobić długi ruch gałkami


@cutecatboy: Właśnie chodzi o to, żeby pole robocze mieć - a to na dole, a to u góry, w zależności od ułożenia ciała na fotelu. Żeby nie zginać się, jak siedzę głęboko w
@wund3r: Nie mogę odpisać na PW, bo masz zablokowane.

Na ten moment raczej zmieniłbym koncepcję też właśnie na dwa monitory, jeden nad drugim.

Chociaż pionowy monitor ma swoje zalety chyba (nie koniecznie tak długi).