Wpis z mikrobloga

#wynajem #nieruchomosci #wroclaw
Rynek lokatorów to jest jakiś dramat. Mam małe ale 3 pokojowe mieszkano na wynajmem, a że kupowałem pod siebie i robiłem na wysoki standard, marmury w kiblu i meble na wymiar to zależy mi, żeby przyszli lokatorzy dbali jak o swoje. No trochę strach obcym ludziom wynająć, tym bardziej, że potem chce kaszojadowi oddać jak będzie dorosły. No i szukam, a że chętnych wiele to jak wybrać. Jak słyszę w tel akcent ukraiński to mówię, że aktualne ale już ktoś jest umówiony na oglądanie i oddzwonię jak coś. I nie oddzwaniam. No i dziś trafiła się rodzinka 2+1. Castingów robić nie zamierzam bo głupie to, no liczę na swój zmysł i jak z oczu im się będzie dobrze patrzeć to się zgodzę. Ale ile to już na ludziach się zawiodłem razy, wiec przyszedł mi do głowy pomysł całkiem niezły. Zaprosiłem ich na oglądanie. Oczywiście przyszli z kaszojadem. Na pierwszy rzut oka normalni, Polacy, gościu koszulka guessa, typiara trochę nadwagi po ciąży pewnie, ciuchy jakieś tam niby markowe ale raczej podróby. Usta zrobione, tipsy, brwi markerem narysowane. Dziecko jak dziecko. No i gadka szmatka ale się zabezpieczyłem i mówię, że ktoś jeszcze był przed nimi ale jeszcze nie oglądał. No i po wszystkim przyszedł czas na mój niecny plan. Pytam ich, gdzie teraz mieszkają. Mówią, że wynajmują na psiaku ale mieszkanie małe i do pracy daleko i szukają właśnie takiego jak moje. A ja do nich mowie. Słuchacie, mieszkanie będzie wasze ale jak teraz wsiadamy w auto i jedziemy do was zobaczyć jak mieszkacie. A oni zonk. Zgłupieli. Pytają czy serio mówię, a ja, że tak. Że po tym przecież poznasz człowieka jak mieszka. No i koniec końców zdesperowani mówią. No spoko, możemy jechać. No i jedziemy na psiaka. A że godzina 17, Wrocław sparaliżowany, bo pierwszy dzień szkoły i każdy gowniaka musi zawieźć i odebrać ze szkoły, to nam zeszło prawie godzinę. No i wchodźmy do ich chaty a tam… zreszta zobaczcie sami w komentarzu ich pokój.
  • 22
@firyt: Serio serio. Chciaż kto by się zgodził ale… lepsze to niż casting. Prosta sprawa. Pokaz mi jak mieszkasz. Ja bym np się nie wstydził żadnego mieszkania w którym mieszkałem i zawsze właściciele byli ze mnie zadowoleni. Bo ściany odmalowane. Bo czysto ładnie i kasa na czas. I tez trafiałem na super lordów bo nikt mi z kaucji nigdy nie potrącił ani nic