Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1104
Borze w jakich chorych czasach żyjemy.
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój lokator że on może płacić więcej za wynajem mojego ogromnego mikroapartamentu 35m² we Wrocławiu xD
Gość podumał że skoro nie podwyższam mu wynajmu to znaczy że czekam aż mu się umowa skończy i go wyrzucę ( _)
Więc dzisiaj jadę do niego i przedłużamy umowę na kolejny rok na takich samych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wynajem #nieruchomosci #wroclaw
  • 69
@Marczeslaw: @Darth_Gohan: Dokładnie, jeśli Cię stać.

Ja musiałem podnieść dziewczynie za gabinet o 25% po roku czasu, ponieważ w tym czasie zaczął się cały cyrk inflacyjno-stopowy. Zamroziłem stopy ale nie tak szybko jakbym chciał i nagle się okazało, że płacąc podatek za wynajem muszę dokładać do interesu. Na szczęście się z tym liczyła i zrozumiała.

Natomiast więcej już jej nie chcę podnosić, chyba że będzie jakiś armagedon związany z prądem
@Marczeslaw dla mnie to nie jest patologia tylko świadomość. Ceny idą w górę wszystkim. Zacznijmy się traktować jak ludzie to może nie będzie takiej patologi.

Zresztą wczoraj miałeś Mirka który ma umowę na czas nieokreślony i będzie korzystać z prawa że jak ma taką umowę może 3 lata mieszkać na wypowiedzeniu w tym mieszkaniu za te same pieniądze. Co byś zrobił jako właściciel mieszkania?

@orzeszkiziemne Powoli dochodzimy do momentu, że nie da
@Darth_Gohan: to zależy o jakiej wielkości mieszkania i lokalizacji mówimy. Za 4k w każdym dużym mieście poza Warszawą przy najczęściej poszukiwanej powierzchni mieszkania (dwupokojowe około 50 m2) to nie tylko można oczekiwać marmurów, ale również 50-calowego telewizora i ogólnie standardu "meble na wymiar", oczywiście tylko i wyłącznie w nowym budownictwie plus miejsce w garażu podziemnym
@francoisinho: Zapraszam na OLX i grupy Facebookowe. Zobaczysz za co ludzie chcą 4 k obecnie to może wtedy zmienisz zdanie.

Mieszkania we Wrocławiu obecnie rozchodzą się na pniu. Ludzie biorą to co jest. Żeby trafić coś normalnego w normalnej cenie trzeba mieć farta i naprawdę się naszukać.

Inna sprawa, że są również mieszkania za 2.5 k tylko to już jest standard PRL faktycznie i obecnie ludzie całkiem słusznie kręcą nosem.

No
@Darth_Gohan: teraz jest studencki szał, można tylko współczuć tym, którzy szukają mieszkania w tym okresie. Oczywiście że najbardziej pazerne typy będą rzucać cenę z kosmosu i co więcej może nawet znajdą frajera.

Studencki szał potrwa jednak jeszcze tylko miesiąc, ukraiński szał też będzie słabnął, za kilka miesięcy te umowy podpisywane w obecnym okresie będą wypowiadane
@francoisinho: Nie wiem, nie jestem wróżbitą Maciejem. Przy tej inflacji może być tak, że te ceny wcale w dół nie polecą. Ukraińcy w części miast też szybko z nich nie znikną.

Wiadomo, że październik / wrzesień to masakra na rynku mieszkań na wynajem, ale to co się dzieje obecnie wcale nie napawa optymizmem.

Może równie dobrze być tak, że za chwilę część ludzi ucieknie z miasta bo nie da rady się
Gość podumał że skoro nie podwyższam mu wynajmu to znaczy że czekam aż mu się umowa skończy i go wyrzucę ( _)


@Marczeslaw: nie podumał, bo każda umowa okresowa, jeżeli nie jest wypowiedziana na miesiąc kalendarzowy przed jej wygasnięciem, to ulega przedłużeniu na czas nieokreslony

Mi landlord podniósł o 30% czynsz i to w zeszłym roku jak na rynku najmu była masa pustostanów i to pomimo, że mieszkałem