Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1104
Borze w jakich chorych czasach żyjemy.
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój lokator że on może płacić więcej za wynajem mojego ogromnego mikroapartamentu 35m² we Wrocławiu xD
Gość podumał że skoro nie podwyższam mu wynajmu to znaczy że czekam aż mu się umowa skończy i go wyrzucę ( _)
Więc dzisiaj jadę do niego i przedłużamy umowę na kolejny rok na takich samych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wynajem #nieruchomosci #wroclaw
  • 69
@wuwuzela1: masz jakiś artykuł na poparcie tej tezy? Bo jeśli jest tak jak piszesz, to chyba ustrzeliłem jackpota ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@walk_man: tylko, żę umowa na czas nieokreslony może byc wypowiedziana z miesiącem kalendarzowym więc właściciel i tak może cie wydymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy uumowie na czas nieokreslony właściciel Ci może zmienic ( wypowiedzieć) warunki ( cene) najmu z
@Christoph_4: Daj mi polskie słowo które na właściciela mieszkania który zachowuje się jak szlachcic ma lepsze określenie. Szczególnie jak to mieszkanie jest jedno, w kredycie, a panisko z korporacji wyżej sra niż głowę ma.

Ci ludzie sami się tak określają :) Oni nie nazwą się rentierami tylko właśnie LANDLORDAMI bo to po angielsku i ładniej.

Także tak jak pisałem wyżej. Na następny raz szyderę oznaczę boldem.
@Marczeslaw no tak to niestety wygląda. U mnie właściciele mailowo poinformowali o podwyżce, dogadaliśmy się, ale potem była cisza w eterze i różowa kazała mi wydzwaniać do nich czy wszystko w porządku i kiedy podpisujemy nową umowę, bo też się obawialiśmy że na koniec miesiąca zamiast aneksu dostaniemy rozwiązanie.

Zamiast podwyższać o ~10% mogliby nas równie dobrze wywalić, i wrzucić na rynek z ceną 15-20% wyższą i to nadal będzie poniżej aktualnej
Nie widzę żadnego wykopowego komucha który napisałby "a mógłby przestać w ogóle płacić! Mieszkanie prawem nie towarem!" jak to jest w każdych tego typu wątkach... A nie czekaj, dzisiaj szkoła xD
@Marczeslaw: nie podumał, bo każda umowa okresowa, jeżeli nie jest wypowiedziana na miesiąc kalendarzowy przed jej wygasnięciem, to ulega przedłużeniu na czas nieokreslony


@wuwuzela1: to dotyczy tylko umów najmu nie? I wtedy wpada miesiąc wypowiedzenia?
@Atx0937: a o czym jest w ogóle ten wątek? ....

Jak masz umowe na abonament telefon/internet to umowa na czas okreslony, po tym czasie przechodzi w czas nieokreslony. Usługa leci dalej tylko od tej pory mozesz ją wypowiedziec juz z miesięcznym wypowiedzeniem.
ale operatorzy są sprytni więc zazwyczaj twój abo ma cene ze wzoru CENA = Cena bazowa - upust( promocja) więc po minięciu okresu trwania umowy, ona sie przedłuża na
kto to jest „landlord”?

Od mojej nieznajomości angielskiego gorsza jest tylko twoja nieznajomość polskiego.


@Christoph_4: Słowo przywędrowało do nas z UK i oznacza właściciela mieszkania przeznaczonego na wynajem.
Nie ma zgrabnego Polskiego odpowiednika więc zyskuje u nas popularność.
Właściciel mieszkania


@Christoph_4: Nie wystarcza, też jestem właścicielem mieszkania ale nikomu go nie wynajmuje. "właściciel mieszkania na wynajem" to pasuje, ale trochę długo.

wynajmujący


@Christoph_4: Co wynajmujący? Wynajmować można różne rzeczy, wiec "Wynajmujący mieszkania" trzeba dodać.
Ale to jest mniejszy problem z tym słowem, większy jest to Najmujący/wynajmujący miesza się ze sobą i nie za bardzo wiadomo kto jest kim.
"Gdzie mieszkasz w Warszawie?"
"WYNAJMUJĘ mieszkanie na starej ochocie"
Teoretycznie
nie podumał, bo każda umowa okresowa, jeżeli nie jest wypowiedziana na miesiąc kalendarzowy przed jej wygasnięciem, to ulega przedłużeniu na czas nieokreslony


@wuwuzela1: Nie ma takiego przepisu. Umowa na czas określony po prostu wygasa wraz z ostatnim dniem jej trwania, nie trzeba jej wypowiadać.

Natomiast jest coś takiego jak art. 674 kc. - Domniemanie przedłużenia najmu na czas nieoznaczony.

Więc przedłużenie następuje, gdy po zakończeniu czasu określonego - dalej użytkujesz lokal
Zawsze w umówię była kwota jaka płace właścicielowi bez wzmianki o wysokości czynszu.


@invictus: no, a dlaczego miała by być wzmianka o czynszu skoro czynsz jest zmienny? Nie da się go określić z góry, a jego kwota w pewnym stopniu zależy od zużycia mediów przez lokatora dlatego to lokator w pełni płaci czynsz.
@Marczeslaw pisza ci ze dobry z ciebie człowiek, a ja napiszę że hyc może majętny. Ja niestety musiałem swojemu najemcy podnieść opłaty o 300 zł bo z mieszkaniem wychodziłem na minimalnym zysku. A nie po to włożyłem w nie tyle kasy i oszczędności aby mieć z niego 100 zł miesięcznie i jeszcze naprawiać sprzęty jak się zepsują, ostatnio naprawa pralki to 350 zł.

Niestety, ale koszty kredytu wzrosły, koszty czynszu podobnie i