Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1104
Borze w jakich chorych czasach żyjemy.
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój lokator że on może płacić więcej za wynajem mojego ogromnego mikroapartamentu 35m² we Wrocławiu xD
Gość podumał że skoro nie podwyższam mu wynajmu to znaczy że czekam aż mu się umowa skończy i go wyrzucę ( _)
Więc dzisiaj jadę do niego i przedłużamy umowę na kolejny rok na takich samych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wynajem #nieruchomosci #wroclaw
  • 69
@orzeszkiziemne:

Zamroziłem stopy ale nie tak szybko jakbym chciał i nagle się okazało, że płacąc podatek za wynajem muszę dokładać do interesu.


Dokładać do interesu? To jest Twój kredyt, a nie lokatora, to Ty na koniec zostajesz z mieszkaniem na własność. Lokatora nie musi interesować czy masz mieszkanie na kredyt i na jakich warunkach. Fajnie jakby właściciele tak chętnie też obniżali cenę w momencie gdy rata kredytu się zmniejsza :D
@Questa22: Następnym razem oznaczę sarkazm w jakiś konkretny sposób.

Część z tych ludzi która traktuje najemców jak gówno myśli o sobie jak o landlordach, a tak jak mówisz jest zwykłymi właścicielami mieszkania po dziadku. Dosyć często właśnie spotkałem się z określeniem landlord jak się chcą z nich ludzie nabijać.

Generalnie w Polsce jest niestety za dużo landlordów. Z drugiej strony najemców którzy są tragedią i skaraniem boskim jest podobna ilość.
@azetka: No to ja zrobiłem w drugą stronę - czynsz zostawiłem na swój koszt a najemce obarczyłem wzrostem kredytu. Dla niego to bez znaczenia za co płaci, liczy się tylko ile. Założyłem sobie jakieś koszta na początek i nagle się okazało, że muszę do tego dużo dokładać.

W każdym razie, dziewczyna jest zadowolona z gabinetu, dodatkowo dałem jej rok na rozkręcenie biznesu w nowej lokalizacji a ona podnosi stawki od września
Landlordzi xdddd #!$%@? piszesz o nich jakby byli właścicielami ziemskimi w średniowieczu a to goście z paroma mieszkaniami w kredycie albo gorzej! Jedno w spadku po dziadku.


@Questa22: Mały Landlord to nadal Landlord.
Landlord to świetne słowo nie mającą zgrabnego Polskiego odpowiednika, ewentualnie archaiczny "kamienicznik"