Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@poco: Oczywiście. Kara się za to jak coś się zrobi, a nie na zasadzie a gdyby tu była szkoła i zakonnica w ciąży by przechodziła przez przejście.
Sam osobiście bym się takiej jazdy nie podjął, bo nie uważam że w takich warunkach da się jechać bezpiecznie z taką prędkością, ale być może ktoś umie jeździć lepiej, nie mnie to oceniać. Takich filmików jest dużo i nie kończyły się wypadkiem. Nawet przykład
@poco: Też przykład z polski ten gość od seata co się zesrał że mu arteonem przyhamował, a tak na prawdę powinien mu podziękować bo nic złego się nie stało na szczęście, a gdyby jechał w deszczu to mogliby już nie żyć bo by go na łuku wyniosło, albo by kogoś zabił na przejściu. Typ miał zerowe pojecie o jeździe, aka hamulec w podłogę, złą zbieżność i stare zimówki założone odwrotnie. Powinni
@r5678: No tak, czyli jak jestem mistrzem w rzucaniu nożami czy strzelaniu z łuku, to mogę sobie porozstawiać tarcze np na deptaku czy gdzieś na molo i rzucać czy tam strzelać do woli między głowami przechodniów.

Mogę kompletnie ignorować ich potrzebę bezpieczeństwa i fakt, że znaleźli się w niebezpiecznej sytuacji nie z ich woli.
Bo przecież cięciwa nigdy się nie urwie, wiatr nie zawieje, ręka mi nie zadrży.

Jestem mistrzem, paczcie
@poco: No ale właśnie chodzi o myślenie podałeś dobre przykłady tego strzelania z łuku. Właśnie nie powinien ktoś sobie porozstawiać tarcz między przechodniami bo może coś pójść nie tak. Poza tym ludzie mogą randomo zmienić kierunki, o dzieciach nie mówiąc, ruch uliczny ma jakiś swój stały wzór.
Dla jasności, ja nie uważam że da się jechać bezpiecznie z taką prędkością w takich warunkach, ale chodzi o sam fakt wieszania psów na
@r5678:

Skąd się biorą tacy kretyni co piszą:

którzy przekraczają prędkość bo na pewno stwarzają zagrożenie. Otóż nie zawsze.


dopóki nie jedziesz szybko po to bo komuś ratujesz zycie (zawozisz kogoś do szpitala czy coś w tym stylu) tylko sobie #!$%@? dla #!$%@? to jesteś idiotą który stwarza zagrożenie. Tak długo jak łamie przepisy to nie może się tak poruszać po drodze publicznej. I tu nie ma co dyskutować.
@r5678:

Właśnie nie powinien ktoś sobie porozstawiać tarcz między przechodniami bo może coś pójść nie tak


Właśnie nie powinien ktoś #!$%@?ć po drodze publicznej, bo coś może pójść nie tak,

Poza tym ludzie mogą randomo zmienić kierunki, o dzieciach nie mówiąc, ruch uliczny ma jakiś swój stały wzór.


Poza tym samochody mogą randomo zmienić kierunki, o zwierzętach i przedmiotach na drodze nie mówiąc, chociaż ruch uliczny powinien mieć swój wzór, za
@pAST3RZ: czemu wybiórczo traktujesz przekraczanie prędkości. Jak jedzie do szpitala i komuś ratuje życie to już nie stwarzam zagrożenia #!$%@?ąc? a jak mi się spieszy na obiad i #!$%@? to już trzeba taką osobę ukamieniować? karetki które doprowadzają do kolizji są zwolnione z odpowiedzialności? Nie.

Czy pozostawiony znak z ograniczeniem do 40, na drodze gdzie normalnie jest 70, bo po zimie ktoś zapomniał go zdjąć i jadę 60 to już nagle
Albo dlaczego na pewnym łuku drogi ktoś jadąc 80 potrafi nawet zginąć, a inny robiąc go 120 nie ma z niczym problemu. Tutaj wracamy do tych umiejętności


@r5678: Umiejętności to właśnie możesz sprawdzić sobie na torze lub na rajdzie i zmierzyć, czy dobry czas masz.
Na drodze masz ruch, który nigdy nie będzie miał "wzoru" bo wśród aut mijasz niedzielnych kierowców i stare baby. Takie, które nie zauważą tego super zdolnego
@r5678:

Przepisy nie powinny być dostosowane do słabszych, bo prawo jazdy to przywilej..


właśnie że powinny bo aktualnie prawie każdy ma prawo jazdy a w jeżdzeniu samochodem nie chodzi o to żeby szybko jeździć tylko bezpiecznie się dostać z punktu A do punktu B. To że ktoś ma inną filozofię to może sobie jeździć po torze, a to co wypisujesz to zwykła patologia i takie nastawienie trzeba tępić. Zwłaszcza jak się
@r5678:

Jak jedzie do szpitala i komuś ratuje życie to już nie stwarzam zagrożenia #!$%@?ąc?

A widzisz, i nawet karetka musi się dostosować do przepisów.
Może jechać szybciej, ponieważ posiada sygnały ostrzegawcze. Świetlny oraz dźwiękowy.

Ciężko jest mi się odnieść do zestawienia: obiad mi stygnie - ktoś umiera...

To że mamy źle oznakowane drogi, to inny temat.

Na łuku jak wyskoczy sarna to 120-130 raczej zginiesz a na 100% się poturbujesz,