Wpis z mikrobloga

@Inguz no tylko że takie określenia jak szczypta potrafią być mocno subiektywne i potrafią się różnić o 500%.
Szklanka to też dziś już nie jest tak jednoznaczną miarą jak w latach 80-tych kiedy w kraju był jeden producent i wszystkie 0,25.
Nawet kurde łyżeczki teraz u siebie mam jakieś takie dziwne, mniejsze i zawsze się muszę zastanowić przy robieniu czegokolwiek XD
A tak masz miarki i wszystko wiesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Futerix: akurat aniagotuje.pl to chyba topka jeśli chodzi o przepisy XD nie ma zbędnego pieprzenia o tym jak jako mała dziewczynka bawiła się na placu zabaw w barcelonie i po 8 akapitach zaczyna się dopiero przepis z czego brzmi on tak "niewielka ilość tego, dodaj do 7 szklanek tamtego" i tym podobne.
Zrobiłam od niej wiele przepisów i nigdy się nie zawiodłam () same
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PerkoS: To prawda ale trzymając się proporcji, że używałbyś tej samej szklanki i tej samej łyżeczki w danym przepisie to się uda( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Inguz no i dlatego w szkole potrzeba lepiej uczyć matematyki XD

Masz ogromną łyżkę i bardzo mała szklankę, więc używając Twojej logiki wszystko powinno "się udać". Jak widzisz zachowanie proporcji mąki i wody (szklanki) do cukru i soli (łyżki) względem przepisu?