Wpis z mikrobloga

Spadek mieszkań w budowie prawie o połowę? Niemożliwe... Powinno wyjść inaczej... @pastibox po naganiaczach z JLL i naganiaczach z NBP, tych też musisz koniecznie zgłosić do KNF! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt #ekonomia #gospodarka #prasowkawzrostowa
pastaowujkufoliarzu - Spadek mieszkań w budowie prawie o połowę? Niemożliwe... Powinn...

źródło: comment_1661288638ecyUJMxFkV7cQtfpKVdPRS.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pastaowujkufoliarzu: chyba już rozmawialiśmy, że ja również oczekuje zwały w rozpoczynanych inwestycjach. Naturalna kolej rzeczy podczas recesji. Z tym pójdzie zwała na rynku działek, materiałów i robocizny. I znowu będzie dało budować się taniej.
Tu masz ograniczenie za pierwsze 7 miesięcy :)
To tylko około 20%. Biorąc pod uwagę spadek popytu o min 50%. To rzeczywiście ograniczyli :)
pastibox - @pastaowujkufoliarzu: chyba już rozmawialiśmy, że ja również oczekuje zwał...

źródło: comment_1661289778z3xT3CZlTFjCYWuJtrIGIu.jpg

Pobierz
ja również oczekuje zwały w rozpoczynanych inwestycjach.


@pastibox: xD Przecież ostatnie 6 miesięcy praktycznie bez przerwy #!$%@?łeś, że haha spadek podaży, nie będzie żadnego spadku podaży, a teraz "ja zawsze tego oczekiwałem"? xDDD
Oj pasti pasti... Będzie bolało.

Z tym pójdzie zwała na rynku działek, materiałów i robocizny.


Tak, pamiętam. Twój koleżka pisał już to dwa lata temu. Dalej czekamy aż pójdzie ta zwała. Zwłaszcza przy oczekiwanym kryzysie energetycznym który zwiększy
@pastaowujkufoliarzu: A jak w wyniku spadku podaży spadną ceny materiałów budowlanych, robocizny i działek? A gdy spadną ceny to może magicznie stać się opłacalne budowanie nowych mieszkań przez innych inwestorów i nowych deweloperów? Gdy tak się stanie to część deweloperów zbankrutuje, a przyjdą na ich miejsce nowi? Część deweloperów da radę i będzie musiała wziąć straty/niższe zyski ma klatę. Idzie kryzys, idą spadki. Zalecam smarować dupsko i podnosić swoje kompetencje, oszczędzać
@pastaowujkufoliarzu: ale to sa przeciez dwie rozne rzeczy - straszono, ze deweloperzy nie beda wystawiac juz zbudowanych mieszkan tylko trzymac, zeby ograniczyc podaz.
Podaz calkiem nowych planowanych budow w obecnej sytuacji jest jedynym sensownym rozwiazaniem. Widac wyraznie jak rynek reaguje na odciecie kredytu. Buduja tylko silni gracze. Kazdy maly, ktory umie przekalkulowac sie wycofuje. Chociaz widzialam i takich geniuszy, ktorzy planuja nowe budowy blizniakow na jakichs zadupiach - zastanawiam sie skad