Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: jako społeczeństwo nie robimy nic w kierunku ograniczenia liczby wypadków. Serio. Faktycznie spadek następuje cały czas ale jest wymuszony zwykle troską o siebie a nie o to by kogoś innego nie zabić. Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za wsiadanie do auta bez uprawnień? No właśnie.

Ten rozjechany 10 latek to właśnie pokłosie ryzyka jakie podejmuje społeczeństwo. Oczywiście nie jest tak że sam zgadzam się z Sośnierzem bo uważam go
@EmDeCe: Róbmy debaty polityczne po każdej tragedii, nigdy przed. Spłonął budynek socjalny w Gdańsku - wielkie narodowe sprawdzanie przepisów ppoż w drewnianych budynkach, spłonął escape room - wielka narodowe sprawdzanie przepisów bezpieczeństwa w escape roomach. Miesiąc po takich wypadkach już wszyscy mają wywalone na wszystko. Zbijanie kapitału politycznego na ludzkiej tragedii + mądry Polak po szkodzie. Sośnierz klepie często straszne farmazony, ale jeśli wyśmiał tę postawę to brawa dla niego.
@EmDeCe: bo chłop używa rozumu a media i reszta polityków żerują na waszych prostych uczuciach. Olaboga dzieciątko zabito teraz będziemy się spuszczać jak to trzeba przepisy zaostrzyć. #!$%@? że jak przyjdzie co do czego czyli np. celebryta po pijaku kogoś zabije czy syn prokuratora to się ucisza sprawę i daje zawiasy. Najważniejsze, że dla gojów jest cyrk w telewizji i wyższe mandaty. Prawda jest taka, że utrudnia się życie zwykłym kierowcom
jako społeczeństwo nie robimy nic w kierunku ograniczenia liczby wypadków. Serio. Faktycznie spadek następuje cały czas ale jest wymuszony zwykle troską o siebie a nie o to by kogoś innego nie zabić.


@aarahon: I na pewno masz na potwierdzenie tej durnej tezy jakieś badanie. Od 30 lat w Polsce spada liczba wypadków i cały spadek jest spowodowany tylko troską kierowców o samych siebie? xD

Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za
Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za wsiadanie do auta bez uprawnień? No właśnie.


@aarahon: Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za złamanie zasad BHP?
Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za nieodśnieżony chodnik?
Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości?
Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za jazdę bez okularów przez kierowcę z wadą wzroku?

No właśnie.
I na pewno masz na potwierdzenie tej durnej tezy jakieś badanie.


@malinq: to obserwacja, nie teza.

Od 30 lat w Polsce spada liczba wypadków i cały spadek jest spowodowany tylko troską kierowców o samych siebie? xD


@malinq: nie, głuptasku, tak nie jest. Skąd Ci to przyszło do głowy? Przyczynami zmniejszonej liczny wypadków jest poprawienie infrastruktury drogowej, edukacja społeczna, zmniejszenie się średniej prędkości w i poza terenem zabudowanym, pojawienie się nowszych
jako społeczeństwo nie robimy nic w kierunku ograniczenia liczby wypadków. Serio.


@aarahon: nic nie robią to głównie aktywiści którzy bezmyślnie przyklaskują zmianom prawa i wmawiają pieszym że są nieśmiertelni, a kierowca zatrzyma się jak tylko ich zobaczy.
Mamy przygotowane całkiem sensowne wytyczne których nikt nie wdraża, a które mogłyby uratować wielu ludzi - wystarczy tylko dostosować istniejące przejścia, część z nich zmienić na sugerowane, niektóre zlikwidować, czasami dodać światła.
Polecam lekturę
Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za złamanie zasad BHP?


@Mandarex: bo była by nieadekwatna do popełnionego czynu. To że nie założę okularów ochronnych przy włączaniu szlifierki kątowej by sprawdzić czy mam prąd w gniazdku nie jest w żaden sposób niebezpieczne dla nikogo poza mną.

Dlaczego nie ma kary bezwzględnego więzienia za nieodśnieżony chodnik?


@Mandarex: bo chodnik należy do wspólnoty mieszkaniowej i wspólnota ustaliła że go nie będą odśnieżać?

Dlaczego
Brawo.


@Mandarex: no tak, nieprzestrzeganie zasad BHP jest nieadekwatne do kary więzienia. Serio uważasz że za przyklejenie naklejki ostrzegawczej w nieodpowiednim kolorze powinno być karane więzieniem? I chcesz to przenieść na narrację jakoby wsiadanie w auto z chęcią zabicia człowieka też nie powinno być karane bezwzględnym więzieniem? A ludzie to mi zarzucają bycie lewakiem.