Wpis z mikrobloga

Mam w pracy klienta, który prowadzi skład węgla. Jak mi opowiada jak czasami zrozpaczeni ludzie dzwonią chcąc kupić węgiel, to aż się przykro robi. Niektórzy żyją w pisowskiej bańce propagandowej i dalej myślą, że węgiel jest po 900 zł na tonę bo pis dokłada resztę z automatu i taki gość ma 5k, chce kupić 5 ton węgla a kopara mu opada kiedy słyszy cenę 17 500 zł. Niektórzy płaczą, inni wyzywają od prywaciarzy spekulantów, którzy dorabiają się na cudzej krzywdzie. Straszne to, czeka nas zima pełna smogu i marznących ludzi.
#wegiel #pis #bekazpisu #polska #gospodarka #finanse #przemyslenia
  • 30
@Stulejman_Beznadziejny: piszesz o jedynym wyjsciu z sytuacji. polski nie uratuje zadna sprawa od aborcji, po pedofilie w kosciele. PiS moze polozyc tylko i wylacznie jedno wydarzenie, ktore zrozumieja. Jest nim B I E D A. I mówie jako osoba, ktora nigdy nie chce przezywac lat 90 od nowa, mimo ze jestem na to przygotowany. Po prostu, kazdemu Polakowi, od lewa do prawa, musi bieda zajrzec do dupy. tylko taki argument rozumie
PiS moze polozyc tylko i wylacznie jedno wydarzenie, ktore zrozumieja. Jest nim B I E D A.


@milvanb: no niestety, ciemny lud kupi że ta bieda to, jak wszystkie negatywne wydarzenia przez ostatnie lata, to nie ich wina tylko tej przebrzydłej Unii/Tuska/reptilian, ale spokojnie rodacy, będzie lepiej, musimy tylko wyjść z Unii/wyeliminować Donka/rozliczyć reptilian, a w ogóle to łapcie tu pieniążki. Dalej bieda? No to Unia/Tusk/reptilianie, macie pieniążki. Kumasz już schemat,
@jebediahkerman: niestety kumam, tak samo jak przelykam gorzka pigulke, ze 90% historii, ktorej nas uczono w szkole, to przekoloryzowane durnocenstwa, mowiace o tym, ze gdyby nie zli najezdzcy, to Polska bylaby silna niczym Szwajcaria.
A dzisiaj wlasnie wychodzi, kim ten narod jest w DNA. Zadne tam mordy klasy inteligenckiej czy cos. Nawet z nimi, ten narod byl zawsze zly wewnetrznie. A tylko slaby kraj, slaby narod sie atakuje. I dzisiaj jest
@milvanb: > oczywiscie, ze wsrod czesci IT ma poparcie, wsrod czesci ma dystansowanie sie i wychodzi, ze jawnie raptem tylko 50% jest przeciwko.

Zazwyczaj nie wtrącam się w dyskusje na mirko, ale na jakiej podstawie piszesz o tym, że prawie połowa IT popiera obecny rząd? Skąd te procenty XD Szczególnie , że ostatnio obecna władza ma pomysły regulować coraz bardziej prace zdalną przez co za pewne IT dostanie po dupie i
Jeszcze hihot losu

Ja jebix, takiego babola to jeszcze w życiu ni wiedziałem (°°
A poza tym to masz rację, skoro będzie brakować prądu i surowców na grzanie to dowali - 30 przez pół zimy..
@Stulejman_Beznadziejny: Ale ogólnie to co wy #!$%@?? XD jeszcze od zimna w chacie nikt nie umarł, można się ubrać ciepło w domu i przy tych zimach co są bez problemu przeżyć. Komfort będzie tragiczny, produktywność również, ale nikt nie będzie zamarzać przez brak ogrzewania xD I bardzo dobrze, niech dupy wszystkim marzną, może na jesieni PiS dzięki temu pójdzie won.
dalej myślą, że węgiel jest po 900 zł na tonę bo pis dokłada resztę z automatu


@Stulejman_Beznadziejny: teoretycznie jest to możliwe zgodnie z ustawą z dnia 23 czerwca 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw. Cena graniczna to 996,60 za tonę paliwa stałego, a resztę kwoty przedsiębiorca ma otrzymywać od państwa w formie rekompensaty. Oczywiście to praktycznie martwe, bo