Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Dusk_Forest77: mieszkam #zagranico i wiem jak jest. Śledzę rynek co najmniej w kilku państwach. Przyjmujesz błędne kryterium, zakup na łatwo dostępny kredyt to nie jest właściwa miara dostępności mieszkań, tylko ile trzeba pracować aby mieszkanie było w pełni twoje (w przypadku kredytu: spłacone).

Przecież dmuchanie cen przez nieodpowiedzialną politykę monetarną jest powszechne wszędzie w świecie rozwiniętym. I tak samo wszędzie powoduje ten sam problem. Mieszkania są co raz droższe, a przez
@szpongiel: To znacznie bardziej skomplikowane zagadnienie niż sprowadzanie wzrostu cen w Polsce do polityki monetarnej, która oczywiście również ma znaczenie. Można by o tym ksiązkę napisać Ja w "biznesie" siedzę już kilkanaście lat. Najważniejsze przyczy po krótce
- ogólne bogacenie się społeczeństwa, pojawienie się klasy średniej posiadaczy
- wzrost wymagań co do poziomu życia
- polityka monetarna państwa, niskie stopy, tani kredyt do niedawna
- migracje wewnętrze ludności do miast
-
@mjjm: To prawda, takie rozwiazanie jest stosowane m.in w Austrii. Wiem że w Niemczech cos takiego też funkcjonuje, ale tam akurat nie jest tak powszechne, chyba w skandynawii też mają takie programy. Dodatkowo zapomniałem napisać o poteżnym lobby deweloperskim i właścicieli nieruchomości, w parlamencie jest mnóstwo osób które ma pokaźne majątki w nieruchomościach, w każdej opcji politycznej.